Mobil

iOS İçin Gmail Uygulamasına ‘Karanlık Mod’ Özelliği Geldi

Şu sıra popüler mobil uygulamalar arasında “Karanlık Mod” özelliğini kullanıcıların beğenisine sunma furyası başlamış durumda. Özellikle geceleri telefonun başında vakit geçirenler için bu özelliğin çok faydalı olduğu bir gerçek. Hem göz sağlığı, hem de daha rahat ve deliksiz bir uyku için karanlık modun aktif hale getirilmesinde fayda var.

Son olarak bahsi geçen karanlık mod özelliğini bünyesine katan uygulamalar arasına Google’ın e-posta servisi Gmail de katıldı. Bugüne dek uygulamayı karanlık modda kullanabilmenin uçuk kaçık yolları vardı ancak Gmail nihayet resmen bu özelliği herkesin kullanımına açmış bulunuyor. Kötü haber şu ki, bu özellik ilk etapta yalnızca uygulamanın iOS sürümünde mevcut.

iPhone ve iPad sahiplerine gün doğdu

iOS için Gmail uygulamasını ücretsiz olarak App Store’dan güncelleyen iPhone ve iPad kullanıcıları, an itibariyle karanlık mod özelliğinin keyfini çıkarabiliyorlar. 

Hatırlanacağı üzere iOS 13 ile hayatımıza giren karanlık mod, Apple’ın kendi Mail uygulamasında mevcuttu. Birçok kullanıcı sırf bu özelliğin yokluğundan sebep Gmail hesabını Mail uygulaması üzerinden yönetiyordu. Neyse ki artık buna gerek kalmayacak.

İşin ilginç tarafı App Store’da Gmail uygulamasına gelen güncellemenin altında yazan “Neler değişti?” bölümünde karanlık mod özelliğinden bahsedilmiyor. Bunun yerine Gmail’in arama işlevinin çevrimdışı çalışma yeteneğine kavuştuğu bilgisi var. 

Gmail’in karanlık mod özelliği nasıl açılır?

Bunun için yapmanız gereken şey çok basit. Gmail otomatik olarak sistem ayarlarını algılıyor ve iOS cihazınızda karanlık mod açık ise kendini karartıyor. Sistemin karanlık mod ayarını kumanda merkezinden açabilmeniz mümkün.

Manuel olarak sadece Gmail’i karanlık modda kullanmak için yapmanız gerekenler ise şu şekilde:

  • iPad veya iPhone üzerinden Gmail uygulamasını açın
  • Ayarlar’a gelin
  • Tema bölümüne gelin ve “Karanlık”ı seçin.

Hepsi bu kadar!

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı