Mobil

iPad Ve iPhone Oyun Yedekleme

iPhone ve iPad’iniz için oyunlar oldukça ağır olabilir. Medya açısından zengin bir başlığın indirildikten sonra genişlemesi tamamlandığında, 1GB veya daha fazla depolama alanınızı kolayca dağıtabilir. Yeterince harika iOS oyunları indirin ve er ya da geç iOS cihazınız dolu olacaktır. Depolama alanını genişletemediğiniz için yeni bir şey eklemek için bir şey silmek zorunda kalacaksınız.

iOS’ta ek bir komplikasyon, varsayılan olarak, bir uygulamayı silmenin ayarları ve verileri de kaldırması gerçeğinden kaynaklanmaktadır. Bu, bir ay boyunca yol boyunca çalışmak için uzun bir süre harcadıysanız ve silerseniz, iOS 11 veya daha yenisini kullanmıyorsanız ilerlemeniz bir anda kaybolur. Bu öğretici, vakaların çoğunda olanları durdurmak için yöntemler sunar.

iPad Ve iPhone Oyun Yedekleme

Cihazınızın Depolama Alanını Kontrol Edin

Yine de bir oyunu silmeniz gerektiğinden emin olun. Bazı başlıklar, birkaç müzik parçasından biraz farklı alanlara yayılıyor. Bulmak istediğin, artık oynamadığın gerçekten ağır oyunlar. Böylece Ayarlar’ı açın, Genel’e gidin ve Kullanım’a dokunun. Yüklemiş olduğunuz uygulamaya bağlı olarak, uygulama listesinin görüntülenmesi için birkaç dakika beklemeniz gerekebilir. Uygulamalar, en büyüğü en üstte olacak şekilde depolama talepleri açısından listelenecektir.

Biraz yer açmak istiyorsanız, uygulamanın kendisini, kaydedilmiş ayarlarla ve verilerle birlikte silmek için uygulamaya ve ardından Uygulamayı Sil öğesine dokunabilirsiniz. Ancak, iOS 11 veya üstünü kullanıyorsanız, başka bir seçeneğiniz vardır; Uygulamayı boşaltma. Bir uygulamayı boşaltmak, ayarları ve verileri kaldırmadan uygulamayı siler ve böylece ilerlemenizin hiçbirini kaybetmeden oyunu gelecekte yeniden indirmenize izin verir. Özellikle düşük depolama kapasitesine sahip olanlar için ideal!

Mümkünse iCloud’u Kullanın

Bir oyun iCloud’da kaydettiğiniz ilerlemenizi sağlarsa, avantajdan yararlanın. Bu bir cinch tasarruf ve geri yükleme yapar.

Bazı oyunlar Fallout Shelter gibi manuel olarak yapma seçeneği sunar. Birkaçı ilerlemenizi tamamen otomatik olarak iCloud’a kaydeder; Crashlands bunu oldukça tatlı bir şekilde yapıyor; bu, ilerlemenizi geri almak için yapmanız gereken tek şey, oyunu yeniden yüklemek ve başlatmak.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı