Mobil

iPhone 11, 11 Pro ve 11 Pro Max Diğer Iphone’lardan Ayıran Özellikleri

iPhone 11 ailesinin Eylül ayında tanıtımı yapıldı. Birçok özelliği ile öne çıkan iPhone 11, 11 Pro ve 11 Pro Max telefonların en dikkat çekici özelliği arka kısmındaki kameralar oldu. Telefonlarında kullandığı üçlü oturum ile Apple, yeni bir yarışın kapısını araladı. iPhone 11 ve diğer versiyonların geçen seneki XR, XS ve XS Max’ten farklı özellikleri merak konusu olmuştu. Peki, yeni iPhone 11, 11 Pro ve 11 Pro Max diğer Iphone’lardan ayıran özellikleri nelerdir?

Ekran Nispeten Büyütüldü

Apple, iPhone 11 telefonunu 699, 11 Pro sürümünü 999, 11 Pro Max’ı ise 1099 dolardan satışa çıkaracağını duyurmuştu. Ülkemizde de vergilerle beraber yaklaşık 4500 TL’den başlayan fiyatlarla satışa çıkacağı söylenebilir. Akıllı telefon piyasasındaki rekabete bakılırsa, Xiaomi ve diğerleri çıkaracakları amiral telefonları ile iPhone’dan daha fazla satış yapabilirler.

Geçen seneki iPhone modelleri ile yeni akıllı cihazlar arasında ekran konusunda yapılacak karşılaştırma neticesinde, firmanın bu konuda pek fazla değişikliğe gitmediğini söylemek yanlış olmaz. 5.8, 6.1 ve 6.5 ekranlarını aynen kullanan Apple, OLED ekranlardaki ısrarını sürdürmekte. Ekranlardaki piksel yoğunluğu bakımından geçen seneki kullandığı 326 ve 458ppi’lik oranı bu sene de telefonlarına aynen yansıtmış durumda. 11 versiyonu telefonlarında nispeten ekran boyutu değişikliğine gitse de iPhone’un bu konuda dikkat çekici bir gelişme gösterdiği söylenemez.

iOS 13 ve A13 Yonga Dikkat Çekmekte

iPhone 11, 11 Pro ve 11 Max telefonlarında kullanılan işlemci ise iOS 13. Geçen sene kullanılan işlemcisini kullanmayan firma, yenilediği işlemcisini kullanmayı tercih etmiş görünüyor. Video teknolojisinde ise 4K özelliğini bu sene de devam ettirmekte ırar etmekte. 2018 yılından bu yana yapılan değişiklikler arasında A12 biyonik yonga setinin, A13 biyonik ile değiştirilmiş olması da bulunmakta. Son yıllardan kullanmadığı kulaklık girişi özelliğini yeni akıllı telefonlarına da yansıtan şirket, ayrıca suya dayanıklılık testlerini de telefonlarına uyguladığını ine fark ettirmiş durumda.

Yeni modellerindeki değişim konusunda en çok dikkat çeken özelliği olan kamera sisteminde Apple, ön kameralarında 12 MP bir kamera kullanmış durumda. Eski sürümlerde ise ön kamera 7 MP’lik bir çözünürlüğe sahipti. Arka kameralarında ise geçene seneki gibi 12 MP’lik kameraları tercih eden Apple, telefoto özelliğini bu sene kullanarak, çekim kalitesini bir tık öteye taşımakta.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı