Mobil

iPhone 12 Arka Kamerası 3D Sensöre Sahip Olabilir

iPhone 12 hakkında her geçen gün yepyeni iddialar ortaya atılıyor. Yaşanan son sızıntıya göre iPhone 12, arka kamera düzeneğinde 3D sensöre de yer verecek. Bu sayede akıllı telefonlar üzerinde daha önce denenmeyen bir artırılmış gerçeklik özelliğine sahip olacak olan iPhone 12, teknoloji meraklılarını oldukça heyecanlandıran bu yeni sızıntıyla adından uzun süre söz ettirecek gibi görünüyor.

iPhone 12 muhtemelen eylül ayından önce tanıtılmayacak fakat yaşanan sızıntılar akıllı telefon tutkunlarının eylüle dek büyük bir heyecan yaşayacağını gösteriyor. ABD merkezli Apple, hem iPhone 12 hem de yeni işletim sistemi iOS 14 üzerinde çalışmaya devam ediyor. iPhone 12 üzerinde büyük bir beklentinin mevcut olması, yaşanan sızıntıları da beraberinde getiriyor. Dünya teknoloji devi Apple’a yakın olan kaynaklar, markanın iPhone 12 için daha önce denenmemiş bir teknoloji üzerinde durduğunu belirtti.

iPhone 12 Arka Kamerasında 3D Sensöre Sahip Olabilir

iPhone 12 Teknik Özellikleri

iPhone 12 teknik özellikleri henüz duyurulmasa ve yapılan sızıntılar da henüz doğrulanmasa bile, Apple’ın yeni akıllı telefonunun oldukça iddialı özelliklere sahip olacağını düşünmek için herhangi bir sızıntıya ihtiyaç yok. Paylaşılan son bilgiler de bu düşünceyi doğrular nitelikte. Apple’ın iPhone 12 için gerçekten de kayda değer bir kamera geliştirmesi üzerinde çalıştığını düşündüren sızıntılar, 3D meraklılarını oldukça heyecanlandıracak gibi görünüyor.

iPhone 12 ile 3 Boyutlu Sensör Arka Kamerada Yerini Alacak

Apple, iPhone X akıllı telefonun ön kamerasına yerleştirdiği TrueDepth kamera ile kullanıcıların ekran kilitlerini yüzlerinin üç boyutlu sistemle açmasına imkan vermişti. iPhone x’e ek olarak Xs ve 11 serilerinde de bulunan 3D teknolojili ön kameralar, iPhone 12’de cihazın arka kameraları arasında yer bulacak gibi görünüyor. Bu sayede iPhone 12, Worl Facing (Dünyaya dönük) ismiyle yeni 3D kamerasını tanıtabilecek deniyor.

iPhone 12 Arka Kamerasında 3D Sensöre Sahip Olabilir

iPhone 12 3D Sensör ile Artırılmış Gerçeklik Sınırlarını Zorlayacak

iPhone 12’de kullanılması beklenen 3D sensörünün, markanın mevcut TrueDepth kameralarını tedarik ettiği Lumentum’dan alacağı söyleniyor. Bu da Apple ile Lumentum arasındaki birlikteliğin daha pek çok heyecanlandırıcı gelişmeye yol açacağı yönünde beklentiye girilmesine sebep oluyor. 

Apple iPhone 12 3D sensörü iddiaları doğru çıkarsa, bu sensör sayesinde şimdiye kadarki en iyi artırılmış gerçeklik desteğini sunacak. Bu özelliğe ek olarak şu an sadece birkaç akıllı telefonda bulunan videolarda portre modu özelliği, iPhone 12’ye de gelecek deniyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı