Mobil

iPhone 12 Ekran Tasarımı Ortaya Çıktı

Apple’ın bu yılın sonlarında duyurmaya hazırlandığı yeni iPhone ailesi iPhone 12’nin ekran tasarımı ortaya çıktı. İşte iPhone 12’nin merak edilen ekran tasarımı. 

@choco_bit tarafından paylaşıldı

Teknoloji devi Apple iPhone’un 10. Yılına özel olarak iPhone X modelini duyurmuş ve bu model ile birlikte akıllı telefonlarda çentikli ekran tasarımı dönemini başlatmıştı. Apple’ın iPhone X modeli ile birlikte kullanmaya başladığı bu çentikli tasarımda rakiplerinden farklı olarak gelişmiş bir yüz tanıma teknolojisini de çentik içerisinde kullanıma sunuyordu.

iPhone X modeli ile birlikte başlayan çentikli ekran tasarımlarının ardından Apple harici firmalar çentiklerini küçültmeye hatta “su damlası” olarak nitelendirilen nokta şeklinde çentikler kullanmaya başladı. Apple ise iPhone 11 modelinde dahi iPhone X modelinde olduğu gibi büyük bir çentik kullanmaya devam etti. 

Apple’ın bu durumunun iPhone 12 modeli ile birlikte değişeceği görünüyor. Apple’ın iPhone 12 ailesi ile birlikte daha küçük çentiğe sahip ön ekran tasarımına geçiş yapacağı söyleniyordu. Apple’ın yeni küçük çentiğe sahip ön ekran tasarımı kendini gösterdi. 

Sosyal medya platformu Twitter üzerinden paylaşılan yeni tasarımda iPhone 12’nin sadece çentiği gözükmüyor. iOS 14 ile birlikte geçilecek olan yeni widget sisteminin de telefonda nasıl görüneceği aktarılıyor. 

iOS 14 işletim sistemi ile birlikte Apple, widget sistemine geçiş yapacak. Bu sistem Android işletim sisteminde kullanılan widget sistemlerinden farklı olacak. iPhone 12’nin ya da diğer iPhone modellerinin ekran boyutlarına göre bu widget sistemlerinin boyutları farklılık gösterebilecek. 

Paylaşılan görselde ayrıca Apple dört farklı iPhone modeli üzerinde çalışıyor. Apple’ın üzerinde çalıştığı iPhone 12 modelleri 5.4 inç ve 6.1 inç ekran büyüklüğüne sahip olacakken, iPhone 12 Pro modelleri ise 6.1 inç ve 6.7 inç ekran büyüklüğüne sahip olacak. Kamera tarafında iPad Pro 2020 modelinde olduğu gibi iPhone 12 Pro modelleri de LIDAR tarayıcı destekli bir kamera ile birlikte gelecek. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı