Mobil

iPhone 12 için İlk Bilgiler Ortaya Çıktı

iPhone 12 Apple’ın yeni çıkaracağı amiral gemisi telefonu olacak. İddialar doğruysa iPhone 12 için çalışmalara başlandı. Son zamanlarda amiral gemisi telefon rekabetinde başı çeken markalardan biri olan Apple, iPhone 12’yle beraber rekabeti iyice kızıştıracak gibi görünüyor.

iPhone 12’nin Tasarımı Nasıl Olacak?

Şu ana kadar yapılan paylaşımlarda, iPhone 12’nin görüntüsünün nasıl olacağı hakkında bilgi edinmiştik. Sızan görüntülere göre iPhone 12’nin tasarımı iPhone 5’i andırıyor. Şimdiye dek aktarılan bilgiler arasında tasarım dışında pek bir açıklama yoktu. Telefonun teknik detayları hakkında yeni bilgiler paylaşılmaya başlandı.

iPhone 12’nin yan çerçeveleri ve arka kasası iPhone 5’in tasarımına benziyor. Şu ana kadar ekran çentiğinden vazgeçmeyen Apple’ın bu modelde bu alışkanlığından kurtulması bekleniyor ancak bunlarla ilgili marka tarafından henüz bir doğrulama yapılmadı.

iPhone 12’de ekranın biraz daha büyüyeceği düşünülüyor. Eğer ekran çentiği de ortadan kalkarsa ekran kasa oranı da artacaktır.

iPhone 12’nin Kamera Özellikleri

Yeni çıkan iPhone 12 hakkında yapılacak olan ilk değişiklik kameralarla alakalı olacak. Max Weinbach, iPhone 12’nin arka tarafında 64 MP’lik bir kamera kullanılacağını söylüyor. Arka kameralarla ilgili tek söylenti bu değil. %35 oranında daha fazla ışık sağlanan ultra geniş açılı lens de bulunacağı söylentiler arasında.

iPhone 12’de gece moduna da önem verilecek ve telefondaki tüm kameralarda gece moduyla alakalı çalışmalar yapılacak. Ultra geniş açılı kameralarla nesnelerin çok daha yakından çekmenin mümkün olacağı da gelen bilgiler arasında. Telefonun arkasında bu sefer 4 tane kamera olabilir.

Apple’ın ekrandan parmak izi desteğini bu modelde kullanılacağı tahmin ediliyor. Normalde telefon güvenliğini Face ID ve ekran şifresiyle sağlayan Apple, bu modelde değişikliğe gidebilir.

iPhone 12’de 4400 mAh Batarya Kullanılacak

Sadece arka kameralarda değil ön kameralarda da bazı değişiklikler yapılacak. Ön kamera performanslarının sensörler yardımıyla arttırılacağı söyleniyor. Smart HDR desteği iPhone 12’de genişletilecek ve pil konusunda da bazı değişiklikler yapılacak. iPhone 12’de 4400 mAh değerinde batarya olacak. iPhone 12 Pro Max modelinde ise iPhone 12’ye oranla %10 daha fazla kapasiteli bir batarya kullanılacak. Ayrıca Apple, bu modelle alakalı ekran özelleştirmelerini de hayata geçirecek.

iPhone’un yeni amiral gemisinin 120 Hz ekran yenileme hızına sahip olması bekleniyor. Apple tarafından henüz kesin olarak bir bilgi verilmedi. Telefonun tanıtımı için uzun bir süre beklememiz gerekiyor. Bu süre içinde Apple bize yeni sürprizler yapabilir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı