Mobil

iPhone 12 İle İlgili Üzücü İddia!

Merakla beklenen iPhone 12’nin gecikeceği iddia edilmişti. Bununla birlikte kötü bir haber daha gündemde. Son olarak iPhone 12 kutu içeriği iddiasıyla gündeme geldi. İddialara göre iPhone 12, EarPods olmadan kutudan çıkacak. Dan Ives’e göre, Apple bu yıl çıkacak yeni iPhone serisi içerisinde EarPods kulaklıkları bulundurmayacak. Şirketin buradaki stratejisini  Ives ; “Apple’ın bu hamlesi sadece maliyetleri azaltmaya yardımcı olmayacak. Aynı zamanda AirPods satışlarında da önemli derecede artış olmasını sağlayacak.” şeklinde ifade etti. Böylece Apple ilk defa kulaklık barındırmayan bir iPhone piyasaya sürecek.

Ayrıca Apple, her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği yazılım geliştiricileri konferansı WWDC20’yi bu yıl çevrimiçi olarak düzenleyecek. 22 Haziran 2020 ve 26 Haziran 2020 tarihleri arasında düzenlenecek Apple’ın geliştiriciler konferansı, YouTube üzerinden de izlenebilecek. Apple YouTube canlı yayın linki paylaşımı da yapmış durumda. Buradan hatırlatıcı oluşturmak mümkün.

Resmi web yayını için ise https://www.apple.com/apple-events/ bağlantısı kullanılabilecek. Ayrıca Apple TV üzerinde yer alan Apple Events uygulamasından da canlı olara takip edilebilecek. Apple, Dünya Geliştiriciler Konferansı’nın (WWDC) programını açıkladı. Apple tarafından, yeni iOS sürümü iOS 14’ün tanıtılacağı Dünya Geliştiriciler Konferansı’nın (WWDC) programını açıklandı.

The Verge’de yer alan habere göre, WWDC tarihinde ilk defa online olarak düzenlenecek. Etkinlik, 22 Haziran Pazartesi günü TSİ ile 20.00’da başlayacak olan “Special Event Keynote” ile başlayacak. Şirketten konu ile ilgili yapılan açıklamayada, etkinlikte, Apple mühendisleriyle bire bir oturumlar da dahil olmak üzere yüzden fazla mühendislik ve tasarım oturumu gerçekleştirileceği belirtildi. 18 Haziran tarihinde açıklanacak olan yeni Apple Developer Forums binden fazla Apple mühendisine ev sahipliği yapacak.

Ayrıca Apple; iPhone’lardaki logosunu yeni bir lazer tabanlı yöntemle oluşturmak için bir patent başvurusunda bulundu. Bu yöntemle logo, çok katmanlı bir şekilde oluşturulacak ve mavi, yeşil, sarı gibi farklı renkleri içeriğinde bulunduracak. Apple’ın, lazer işlemini daha da geliştirmek istemesi halinde arka yüzeyin tamamının,  bazı Huawei ve Samsung telefonlar gibi renk değiştiren bir görünüme sahip olabileceği ön görülüyor.

Patentte belirtilenlerden yola çıkarak  yeni lazer yöntemiyle birlikte çok katmanlı logonun, cihazın içine işleneceği tahmin ediliyor. Detaylı olarak anlaşılamasa da farklı optik özellikleresahip iki ayrı katman olacağı düşünülüyor. Böylece simge farklı bir görünüşe sahip olacak. Patentin siyah beyaz olması değiştirilebilir renklerin görselleştirilmesinin mümkün olmadığını ortaya koyuyor. Simgenin renkleri, çok katmanlı yapı ve çok katmanlı yapının çeşitli katmanları bir renk modeli kullanılarak karakterize edilebilecek. Renk aralığının ise; kırmızı, mavi, sarı, yeşil, mor ve diğer renklerini içereceği belirtiliyor.

Bilindiği gibi bir süre önce TSMC (Apple’ın işlemci üretim ortağı)  tarafından alındığı iddia edilen bilgilerin ayrıntıları belli oldu. Ayrıntılara göre Apple, yeni nesil 3 nm işlemci modelleri ile bir ilk için çalışmalar gerçekleştiriyor. Bu işlemcilerin ilk olarak 2021 yılında görüleceği, fakat tam kapasiteli üretimlerinin 2022 yılına uzayacağı belirtiliyor. Bu işlemcinin Apple tarasımı olan A16 ismini taşıması bekleniyor. Belirtilenlere göre hem 2022 iPhone hem de 2022 iPad modellerinde Apple A16 işlemci kullanılacak. 5 nm seviyesinden 3 nm işlemciye geçilmesi mobil işlemcilerin daha yüksek işlem gücü sunması ile birlikte daha verimli bir hale gelmesine katkı sağlayacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı