Mobil

iPhone 12 Kesinlikle iPhone 5’e Benzeyecek İddiası!

ABD merkezli teknoloji devi Apple, yeni iPhone modelleri ile gündeme gelmeye devam ediyor. Bloomberg’den Mark Gurman, iPhone 12 serisinin iPhone 5 serisine benzeyeceği konusunda bir iddiada bulundu.

Apple sonbahar aylarında satışa sunulması beklenen iPhone 12 serisi üzerinden bir süredir çalışıyor. Bir yandan da şirket SE2 ya da iPhone 9 olarak adlandırılması beklenen ve daha uygun fiyatta satışa sunulacağı düşünülen telefon üzerinde de çalışmaları sürdürüyor.

iPhone 12 Kesinlikle iPhone 5'e Benzeyecek İddiası!

Gurman’ın açıklamalarına göre yeni iPhone modelleri, iPhone 11 serisinden daha çok iPhone 5 serisinebenzeyecek. Apple’ın iPhone 12 serisinin yumuşak hatlar yerine daha sert hatlara sahip olacağı iddia edildi.  iPhone 12 serisinin tasarımını genel olarak tahmin edildiği söyleyenebilir.. İddialara göre Apple’ın  bir süre önce duyurduğu yeni iPad’lerini küçülterek iPhone 12 haline getireceği belirtildi. Yeni iPad’lerin çerçeveleri  minimalize edildiğinde, iPhone 12’nin genel tasarımı az çok ortaya çıkmış oluyor. Fakat tasarımın tüm detayları hakkında net bir şey söylemek için oldukça erken.

İddialara bakıldığında iPhone 12 serisinin en büyüğünün 6.5 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olacağı ve serinin tüm modellerinde çentik bölümünün olabildiğince küçültüleceğini söylemek mümkün. Öte yandan seride kullanılacak işlemcilerin, sanal ve artırılmış gerçeklik desteğini oldukça iyi bir şekilde karşılayacak kapasitede olacağı da iddialar arasında yer alan hususlardan.

Genel olarak bakıldığında yeni iPhone modellerini genel olarak Eylül ayında tanıtan Apple’ın, bu kez Eylül ayına  kadar bazı yeni ürünlerle karşımızda olacağı öngörülüyor. Bloomberg de yer alan bir rapora bakıldığında Apple, uygun fiyatlı HomePod veApple Tags olarak adlandırılan ve eşyaların  yerini takip etme imkanı sunan yeni ürünler üzerinde de çalışmaya devam ediyor.

Diğer seriler gibi fotoğraf alanında büyük yenilikler ve yetenekler vaad eden  iPhone 11 ailesinin bu yönünü daha da öne çıkarmak için Apple geçtiğimiz yıl bir gece modu fotoğraf yarışması başlatmıştı. Mart ayının başında ise fotoğraf yarışması sonuçları açıklanmıştı. Dünyanın her yerinden binlerce kullanıcı iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max ile çektikleri başarılı Gece modu fotoğraflarını yarışmaya göndermişti. 29 Ocak tarihine kadar devam eden yarışmanın resmi sonuçları kısa bir süre önce açıklandı. 10 kişilik jüri ekibinin seçtiği en iyi 6 fotoğraf belirlenmişti.Hindistan, Rusya, Çin, İspanya gibi şehirlerin kültürel güzelliklerini yansıtan başarılı fotoğraflar ilk 6 fotoğraf arasında yer almıştı.

Apple’ın yeni 12 serisi ile de tekrar bir fotoğraf yarışması yapıp yapmayacağı ya da farklı bir etkinlik düzenleyip düzenlemeyeceği ise merak konusu.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı