Mobil

iPhone 12 Pro’nun Sahip Olacağı Ekranın Bilgisi Sızdırıldı!

Apple firmasının yeni nesil iPhone tasarımlarının tanıtmasına biraz daha zaman var, fakat yeni iPhone modelleri ile ilgili iddialar ortaya atılmaya devam etmektedir.

Yeni bir söylentiye göre iPhone 12 Pro’nun ekranı 120 Hz olacak. Apple firması, tableti iPad Pro’da ProMotion adı verilen bir teknolojiyi kullanmaktadır. 120 hz ekran yenileme hızı sunmakta olan bu teknoloji, içeriğin baya yumuşak bir şekilde kaydırılmasını ve hareket ettirilmesini sağlamaktadır.Bu teknoloji sadece iPad Pro modellerinde kalmayacak gibi.

EverythingApplePro kullanıcı adına sahip bir YouTube kanalı, XDA yazarı Max Winebach’tan da aldığı bilgiler ile iPhone 12 Pro’yla ilgili ortaya atılan son bilgileri iletti. iPhone 12 Pro modelinin 6,7 inçlik olan OLED ekranında da ProMotion teknolojisinden yararlanılacağını söyledi. Edinilen bilgilere göre Apple’ın mühendisleri, 90 hz kullanmak yerine otomatik olarak 60 Hz ile 120 Hz yenileme oranı arasında değişecek olan 120 Hz’lik bir ekran kullanmak istemektedir.Böylece batarya ömrü de uzatılmış olacak, fakat ProMotion’ın çok daha fazla güç tüketmesi nedeni ile Apple’ın sadece optimizasyonların yeterli olmayacağını ve daha büyük fiziksel bir batarya kullanması gerekeceğini söylemekte fayda var.

Ortaya atılan bu yeni söylentinin aslında daha önce ortaya çıkan bilgiler ile birbirini doğruladığını görüyoruz. Ice Universe, geçtiğimiz yılın temmuz ayında “Apple firması, 2020 model iPhone’larda 60 Hz / 120 Hz değişebilir ekran yenileme oranı üzerinde çalışmalar yapıyor, Samsung ve LG ile görüşmeler gerçekleştiriyor” demişti. Bir diğer nokta ise Face ID ile ilgili. Face ID, daha geniş açılar ile çalışması için geliştirilecek ve daha iyi bir yüz takibine sahip olacak.

 iPhone 12 Pro’nun çentiğinde de ufak bir küçültmeye gidilecek, bunun yanında Navy Blue renk seçeneği yerine Gece Yeşili rengi gelecek. Cihazın kamera kısmına bakıldığı zaman iPhone 12 Pro’nun kamerası 12 MP olacak fakat biraz daha büyük olması bekleniyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı