Mobil

iPhone 7’de Parmak İzi Nasıl Yapılır?

Apple’ın iPhone ve iPad’ini sadece parmak izinizi kullanarak açabilirsiniz. İşte iPhone’da parmak izi tarayıcıyı nasıl ayarlayacağınız ve Touch ID’yi nasıl kullanacağınızı göstereceğiz.

Touch ID ile açılabilen uyumlu cihazların listesi aşağıdaki gibidir: iPhone 5S, iPhone 6, iPhone 6+, iPhone 6S, iPhone 6S +, iPhone SE, iPad Air 2, iPad Mini 3, iPad Mini 4, iPad Pro ve iPad Pro 9.7.

iPhone 5’ler, parmak izi tarayıcıyı bir özellik olarak ilk kez kullanan ilk cihazdı. O zamandan beri, birçok başka cihaz, cihazınızın kilidini açmak için bir şifre değiştirmenize izin veren özelliği içeriyor.

Ana Ekran Düğmesine dokunduğunuzda, Dokunmatik Kimlik sensörü parmak izinizi okur ve iPhone’unuzun kilidini açar. Kilidini açmak için daha fazla kaydırmaya gerek yok ve dört basamaklı şifrelere girmeye gerek yok (bazı durumlarda bir şifre kullanmaya ihtiyacınız olacak, öğrenmek için okumaya devam edin). Touch ID, iPhone’u aynı anda daha güvenli ve kullanımı daha kolay hale getirmeyi hedefliyor.

iPhone Touch ID

Dokunmatik Kimlik Nedir Ve Dokunmatik Kimlik Nasıl Çalışır?

Bazı iPhone’larda ve iPad’lerde bulunan Touch ID teknolojisi, tümleşik görüntü tarayıcıyı Giriş Düğmesi ile birleştirir. Tam bir kamera olmasa da parmağınızın veya baş parmağınızın görüntüsünü tarıyor.

“Touch ID içindeki teknoloji, herhangi bir cihaza koyduğumuz en gelişmiş donanım ve yazılımlardan bazılarıdır.” Diyor Apple, “Home (Ana Sayfa) düğmesine sığdırmak için, Touch ID sensörü yalnızca 170 mikron ince, kalın değil. insan saçı. Bu yüksek çözünürlüklü 500 ppi sensör, parmak izinizle ilgili son derece ince ayrıntıları okuyabilir. Butonun kendisi safir kristalden yapılmış – mevcut olan en net ve en sert malzemelerden biri. Bu, sensörü korur ve tam olarak parmağınıza odaklamak için bir mercek görevi görür. ”

Tüm bu teknolojinin sonucu, parmağınızı herhangi bir yönde okuyabilen ve telefonunuzun kilidini açmak için bu görüntü tanıma derecesini kullanan bir Giriş Düğmesidir.

iPhone ve iPad’de Dokunmatik Kimlik Nasıl Ayarlanır?

Dokunmatik Kimlik, iOS Kurulum Yardımcısı işlemi sırasında otomatik olarak yapılandırılır, ancak yine de dört basamaklı bir şifre girmeniz gerekir. Dokunma Kimliği, bu şifreyi girmeniz için gereken sayıyı azaltır, ancak yeni parmak izlerini kaydederken ek güvenlik doğrulaması istenir ve bir arkadaşınızın sizin için telefonun kilidini açması gerekirse, kullanışlıdır.

Şifre, aynı zamanda kullanışlıdır, çünkü parmak izinizin tanınmaması durumunda telefonun kilidini açmanızı sağlar. Hatırlayabileceğiniz bir şifre seçtiğinizden emin olun, ancak ‘1234’ gibi kolayca tahmin edilebilecek hiçbir şey yok.

Dokunma Kimliğini kurulum işlemi sırasında yapılandırmadıysanız, daha sonra aşağıdaki adımları izleyerek yapabilirsiniz:

Ayarlar> Dokunma Kimliği ve Şifre> Dokunma şifrenizi girin

Bir Parmak İzi Ekle’ye dokunun

Giriş Düğmesine bir parmakla basın ve iPhone veya iPad titreyene kadar orada tutun.

Her seferinde parmağınızın açısını hafifçe değiştirerek Ana Sayfa düğmesine basmaya devam edin

Parmağa Ana Düğmeye her dokunduğunuzda parmak izi biraz daha detaylı hale gelecektir. Giriş Düğmesine basmayın, yalnızca parmağınızı hafifçe kendinize doğru itmeniz gerekir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı