Mobil

İphone 8 Nasıl Format Atılır?

İphone 8 Nasıl Format Atılır?

Apple’ın gözde modellerinden olan İphone 8, piyasaya çıktığından beri pek çok kişinin vazgeçilmezi oldu. İphone 8 model cihazlarda takılmalar, donmalar yaşanıyorsa format atarak bu problemlerden kurtulabilirsiniz. İphone 8 format atma işlemi ile karşınızdayız. Cihazınızdaki mevcut yavaşlıktan kurtulmak için tek çareniz cihaza reset atmaktır. Tabi reset atma işleminden önce telefonunu yedeklemeyi ihmal etmeyin. Çünkü resetten sonra telefonunuzdaki tüm bilgiler silinecek. Ve silinen bu bilgilerin tekrar geri getirilme şansı yok.

İphone 8 format atma işlemi

İphone 8 format atma işleminden önce iCloud ile telefonunuzun yedeğini alabilirsiniz. Yedeğinizi aldıktan sonra artık format işlemine geçebilirsiniz. Cihaza format atmak için ayarlar kısmından “Genel” kategorisine gidin. Burada “Sıfırla” ardından da “Tüm içerikleri ve ayarları sil” yolunu izleyerek format atma işlemini sonlandırabilirsiniz.

İtunes ile sıfırlama işlemi de yapabilirsiniz. Bunun için USB kablosunu cep telefonunuza ve bilgisayarınıza takın. Daha sonra telefonu kapatın. Güç tuşuna ve ses kısma tuşlarına aynı anda basın ve ekranın gelmesini bekleyin. Apple logosu çıktıktan sonra iTunes’da bir uyarı çıkacak. Burada “Geri yükle” diyerek fabrika ayarlarına geri dönebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı