Mobil

iPhone 9 Tanıtımına Corona Virüsü Engeli

iPhone 9 lansmanının bu ay içerisinde gerçekleşmesi bekleniyordu. Tarihi aylar öncesinden belli olan Apple etkinliği, iPhone 9 başta olmak üzere duyurulması planlanan Airpods Pro Lite ve henüz açıklanmayan bazı yeni cihazların yer alması bekleniyordu. Koronavirüs sebebiyle iptal edilen etkinliklerin arasına iPhone 9 lansmanı da katıldı.

Corona virüsü salgını tüm dünyayı tehdit etmeye devam ediyor. Corona virüsü salgınının Türkiye’ye gelmesiyle virüs tespit edilen ülke sayısı 116’ya çıktı. 100.000’den fazla kişide teşhis edilen virüs, dünya teknoloji devlerinin de etkinliklerini birer birer iptal etmesine neden oluyor. Corona virüsü salgını sebebiyle iPhone 9 lansmanı da ertelenmek zorunda kaldı. 

Apple Corona Virüsü Salgınından Çok Etkilenen Markalardan

Apple bu etkinliği aylar öncesinden planlıyordu fakat salgın, tüm olanları alt üst etti. Tanıtım tarihini değiştirmek zorunda kalan Apple, Corona virüsü salgınından yalnızca bu konu özelinde etkilenmiyor. Dünya teknoloji devi, aynı zamanda Çin’de üretimin durması sebebiyle de yeni ürün temin etmede sıkıntılar yaşıyor. Bu sorunun da şirketin etkinliklerini ertelemesinin sebeplerinden biri olduğu düşünülüyor. 

iPhone 9 Tanıtımına Corona Virüsü Engeli

iPhone 12 akıllı telefonun eylül ayında tanıtılacağı düşünülüyordu. Corona Virüsü salgını sebebiyle yaşanan üretim durgunluğunun iPhone 12’yi de etkileyeceği düşünülüyor. Apple henüz bu konu hakkında açıklama yapmaktan kaçınsa da markanın yeni amiral gemisi olacak olan iPhone 12’nin de bu salgından etkilenmesine kesin gözüyle bakılıyor. 

Corona Virüsü Son Durum Nedir?

Corona Virüsü’nün Türkiye’ye gelmesinin üzerine gözler yine Corona virüsü salgını sebebiyle her geçen gün daha da artan rakamlara çevrildi. Dünya üzerinde toplam 126.258 kişide teşhis edilen Corona virüsü, 4,628 kişinin ölümüne neden olurken, 68.284 kişi de virüsü yenerek sağlığına kavuştu. 116 farklı ülkede görüntülenen Corona virüsü, başta Çin, İran ve İtalya olmak üzere pek çok ülkede ürküten bir hızla yayılıyor.

iPhone 9 Tanıtımına Corona Virüsü Engeli

Corona Virüsü Türkiye’ye Geldi

Corona Virüsü Türkiye’de yalnızca 1 kişide teşhis edildi. Durumunun iyi olduğu söylenen hastanın yakın çevresi de gözlem altına alındı. Yapılan açıklamalar halkın panik yapmaması gerektiği ve bakanlığın virüse karşı her türlü önlemi aldığını belirtiyor. Buna rağmen Türkiye’de kesinleşen Corona Virüsü vakası, marketlerdeki gıda ve temizlik ürünlerinin talan edilmesine sebep olmuştu.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı