Mobil

İphone Acil ( Sos ) Arama Nasıl Yapılır?

İphone Acil ( Sos ) Arama Nasıl Yapılır?

İphone ile acil arama yapabileceğinizi biliyor muydunuz? SOS olarak da bilinen acil durum sinyali, mors alfabesinden gelmektedir. Aslında bütün mobil cihazlarda acil durum mesajı, acil arama özelliği bulunuyor. Ancak günümüz kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu bu özelliğin nasıl kullanılacağını bilmiyor. Bu yazımızda İphone acil arama nasıl yapılır konusu üzerinde duracağız.

İphone acil arama ayarı

İphone ile acil arama numarasını da değiştirebilirsiniz. Bunun için ayarlar kategorisine girerek “Acil SOS” sekmesine basmanız yeterlidir. Ayrıca İphone acil arama ile alakalı tüm ayarları da yine bu yol üzerinden yapabilirsiniz. Bu bölümde acil bir durumda ulaşılabilecek numaraları ekleyebilirsiniz. Babanız, arkadaşınız, akrabanız gibi…

Acil arama ayarları bölümünde tüm mevcut rahatsızlıklarınızı girebileceğiniz bir alanda bulunuyor. Bu sayede olası bir acil durumda profesyonel kişilerin sizde ne gibi hastalıkların olduğunu kolayca öğrenebilir. Bunun için “Sağlık’ta düzenle” bölümüne girmeniz yeterlidir. Acil arama yapmak için uyut uyandır tuşuna 5 defa art arda basmanız yeterlidir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı