Mobil

iPhone Apple Store Otomatik Güncelleme Nasıl Açılır?

Günümüzde hayata geçirilen pek çok uygulamada değişiklikler yapılmakta ve bu değişikliklerin kimi uygulamaların özelliklerini değiştirirken, kimi de uygulamaların onarılmasını sağlamaktadır. Ancak bu tür hususlarda tüm uygulamalar ile tek tek uğraşmak yerine, hepsi otomatik olarak güncellense daha iyi olacaktır. Bu nedenle hepimiz için, İphone Apple Store otomatik güncelleme nasıl açılır? Sorusu önemli sorular arasındadır. Peki, bu tür otomatik güncellemeyi nasıl açabiliriz? Şimdi sizlere bunun hakkında gerekli olan bilgileri verelim.

App Store İçin Otomatik Güncelleme

App Store’da, iOS işletim sistemine sahip olan cihazlar uygulama indirme olanağına sahiptir ve bu tür uygulamalarda sürekli güncellemeler geldiği için, bu iş angaryaya dönüşebilir. App Store İçin Otomatik Güncelleme seçeneği ile bu tür angaryada kurtulma şansına sahip olabiliyorsunuz. Ayrıca burada verilen bir diğer özellik olan “Hücresel Veri” ile güncelleme yapma özelliğini de açabilirsiniz. Şimdi sizlere bunu nasıl yapacağınızdan detaylı bir şekilde bahsetmeye çalışalım.

  • Öncelikli olarak “Ayarlar” menüsüne girin.
  • Daha sonra bu menüde “Adınızın” yer aldığı kısma basınız.
  • Buradan da “iTunes ve App Store” seçeneğine girerek, güncelleme aşamasına ulaşınız.
  • Önünüze çıkan sayfada “Güncellemeler” adındaki seçeneği aktif ediniz. Bu şekilde App Store için otomatik güncelleme seçeneğini aktif haline getirmiş oluyorsunuz.
  • Bununla beraber, hücresel veriden de güncelleme yapmak isterseniz, “Hücresel Veriyi Kullan” seçeneği ile bunu da aktif hale getirebiliyorsunuz. Ancak bu özellik ile yalnızca 150 MB’a kadar olan güncellemelerine yapabilirsiniz. Bunu aktif etmezseniz, cihazınız yalnızca otomatik olarak “Kablosuz Ağlarda” güncelleme yapacaktır.

İnsanların otomatik güncelleme ile çok daha rahat bir şekilde cihazlarını kullanmaları amaçlanırken, aynı zamanda gereksiz uğraşlardan kurulmuş olunuyor. Sizlerde İphone App Store otomatik güncellemesi ile yeni gelen güncellemeleri anında uygulamalarınıza yansıtmak isterseniz, bu özelliği aktif olarak kullanmanız sizlere fayda sağlayacaktır.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı