Mobil

iPhone Ayarlardan Garanti Sorgulama

Apple firması İOS 12.2 güncellemesi ile birlikte çok önemli bir değişiklik olan ayarlardan garanti sorgulama özelliğini kullanıcılarının hizmetine sundu. Daha önce Apple’ın resmi web sitesi üzerinden yapılan iphone garanti sorgulama, Nisan 2019 tarihinden itibaren telefonun ayarlar kısmından yapılabiliyor.

İkinci El iPhone Kullanıcıları için Büyük Kolaylık

Sıfır ve ikinci el ürünlerde çok geniş bir kitleye hitap eden Apple, iPhone ve iPad cihazlar için sunduğu bu yeni hizmet ile kullanıcılarının işini bayağı kolaylaştırdı. İkinci elde dahi çok yüksek fiyatlara satın alınan iPhone telefonlar için telefonun garanti durumu merak edilen bir konuydu. İkinci el kullanıcıları için satın alınan iPhone model cihazların garanti durumunun telefonun ayarlar kısmından sorgulanabiliyor olması büyük bir kolaylık oldu.

iPhone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yeni satın aldığınız iPhone garanti süresini sorgulamak için yapmanız gereken Ayarlar > Genel > Hakkında yolunu takip ederek burada yer alan “Sınırlı Garanti” butonuna tıklamak. Bu kısımdan telefonunuzun kalan garanti süresini kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise bu özelliğin İOS 12.2 sürümünden itibaren geçerli olduğu. Eğer cihazınızın hâlâ İOS 12.2 güncellemesini yapmadıysanız bu işlemi Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme bölümünden yapabilir ve iPhone telefon güncelleme yapabilirsiniz.

Apple’ın bu güncellemesiyle iPhone kullanıcıları artık cihazlarının garanti durumunu öğrenmek için Apple garanti sorgulama sayfasından cihaz seri numarasıyla işlem yapma derdinden kurtulmuş oldu.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı