Mobil

iPhone / iPad Denetim Merkezi Kişileştirme

iPhone ve iPad kullanıcıları artık Kontrol Merkezini ihtiyaçlarına daha iyi uyacak şekilde özelleştirebilirler. Örneğin, Sesli Notlar, Notlar uygulaması, Kronometre, Büyüteç veya Alarm özelliğini sık kullanıyorsanız, bunları iOS’ta herhangi bir yerden ultra hızlı erişim için Kontrol Merkezine ekleyebilirsiniz. Veya El Feneri özelliğini veya Kamerayı hiçbir zaman Kontrol Merkezi üzerinden kullanmazsanız, bunları Kontrol Merkezi’nden de kaldırabilirsiniz.

Kontrol Merkezini Özelleştirmek, iOS’ta herhangi bir yerden erişilebilen hızlı erişim denetimlerini kişiselleştirmek için harika bir yoldur, işte bu şekilde çalışır.

Bu özellik iPhone ve iPad’de mevcuttur ve her iki cihazda da aynı şekilde çalışır, ancak Control Center’ı özelleştirme becerisine sahip olmak için modern bir iOS sürümüne ihtiyacınız olacak, iOS 11.0 veya daha yenisinin ötesindeki her şey işlevselliğe sahip olacaktır.

iPhone Denetim Merkezi Kişileştirme

iOS’ta Kontrol Merkezi Nasıl Özelleştirilir?

Kontrol Merkezini Özelleştirme burada iPhone’da gösteriliyor, ancak iPad’de de aynı şekilde çalışıyor. İşte ne yapmalı:

  • İPhone veya iPad’de “Ayarlar” uygulamasını açın
  • “Kontrol Merkezi” üzerine dokunun
  • Şimdi, Kontrol Merkezi’nden seçenek ekleyebileceğiniz veya kaldırabileceğiniz “Kontrolleri Özelleştir” e tıklayın.

Kontrol Merkezine yeni kontrol seçenekleri eklemek için, aşağı kaydırın ve bir kontrol özelliği adının yanındaki yeşil (+) artı düğmesine dokunun. Yeşil düğmeye basıldıktan sonra, öğe Özelleştir bölümünün üstüne çıkar ve Kontrol Merkezine dahil edilir.

 

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı