Mobil

İphone/ İpad Klasör Nasıl Oluşturulur?

Dünyanın en büyük işletim sistemlerinden olan Android ve İOS arasında birden fazla fark bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de İOS`ta uygulamalara ulaşmak için ayrıca bir pencerenin açılmamasıdır. Fakat android kullancıları telefondaki uygulamalara ulaşmak için öncellikle yeni bir pencere açmalıdır. İphone ve İpad`lerde bulunan bu özellik karmaşa yaranmasına sebep olabiliyor. Bu durumda İphone`da klasör oluşturmak işinizi daha kolay hale getirebilir. İOS sistemi üzerinde klasör oluşturmak kişisel bilgisayarlarımızdaki ile neredeyse aynı mantıkta diyebiliriz. Klasörler sayesinde telefonunuzda bulunan uygulamaları bir yere toplayabilir ve daha rahat erişim sağlayabilirsiniz. Bu gibi rahatlıkların olması sizin hem zaman kazanmanıza yardımcı olur hem de daha düzenli telefon ekran görüntüsüne sahip olmanızı sağlar.

İphone ve İpad Cihazlarında Klasör Oluşturmak İçin Ne Yapmalıyız?

İphone ve İpad cihazlarınızda klasör oluşturmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken işlem düzenleme modunu aktif etmektir. Bunun için klasöre dahil etmek istediğiniz uygulamayı basılı tutarak klasör içerisinde yer almasını istediğiniz diğer uygulamanın üzerine getirerek bırakacaksınız. Bu şekilde istediğiniz uygulamaları rahatlıkla bir klasör içerisine toplayabilirsiniz.

Bundan başka İOS sisteminin kendi içerisinde belirlediği algoritma sayesine klasör adlandırılması otomatik şekilde yapılabiliyor. Klasörün isminin seçilmesi uygulamaların çeşitlerine göre belirleniyor. İsterseniz klasörün ismini kendinizde seçebilir veya değiştirebilirsiniz. Yeniden adlandırma işlemini yapmak için klasör içerisinde herhangi bir uygulama üzerinde basılı tutun, bu zaman düzenleme modu aktif olacaktır. Eğer herhangi bir uygulamayı klasörden çıkarmak isterseniz uygulamanın üzerine basılı tutarak dışarı sürükleyebilirsiniz. Oluşturduğunuz klasörü silmek için tüm uygulamaları dışarı sürüklemelisiniz. Bu şekilde oluşturduğunuz klasörleri silebilirsiniz.

Konuyu kısaca özetlemek gerekirse İphone`da klasör oluşturma sayesinde günlük kullanacağınız uygulamaları bir yere toplayabilir ve istediğiniz zaman kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı