Mobil

İphone Kırmızı Ekran Sorununu Nasıl Çözerim?

Iphone kırmızı ekran sorunu, zaman zaman tüm Iphone telefonlarda yaşanabilmekte ve Iphone kullanıcıları tarafından bu konu hakkında sık sık şikayet oluşturulmaktadır. Iphone kırmızı ekran sorunu, telefon açılışında önce logonun gözükmesi ve ardından ekranın kırmızı bir renge bürünmesi ile kendisini göstermektedir. Bu durumda telefon kullanılamamakta ve hiçbir işlem yapılamamaktadır ve telefonu yetkili servise vermeden önce yapılabilecek bazı işlemler bulunmaktadır. Kimi zaman bu işlemler ile telefonun kırmızı ekran sorunu çözülmekte ve kullanılabilmektedir. Kimi zaman da yapılan hiçbir işlem işe yaramamakta ve donanımsal arızadan dolayı profesyonel tamir gerekli olmaktadır.

IPHONE KIRMIZI EKRAN SORUNU ÇÖZÜM YOLLARI

Iphone kırmızı ekran sorunu, genellikle profesyonel bir dokunuş; tamir gerektirmektedir fakat arızalı olan telefonu tamire vermeden önce yapılabilabilecek bir işlem bulunmaktadır. Bu işlem; geri yükleme işlemidir. Bunun için iTunes üzerinden geri yükleme gerçekleştirilmektedir. iTunes ile geri yükleme ve sistem güncelleme işlemi yapılırken, telefon ve bilgisayar arasındaki bağlantı koparılmamalı, işlem tamamlanana dek kablo çıkarılmamalıdır. Aksi durumda, geri yükleme ve güncelleme işlemi başarılı bir şekilde gerçekleşmeyecektir. Dolayıso ile söz konusu olan sorun giderilemeyecektir. Geri yükleme ile de giderilemeyen bu sorun karşısında, telefona daha fazla zarar vermemek açısından tamir önerilmektedir.

Programlar ve Iphone Kırmızı Ekran Sorunu Çözümü

Iphone kırmızı ekran sorunu, yaygın bir sorundur ve internet üzerinde çeşitli programlar sayesinde bu sorunun giderildiği bilgisi yer almaktadır. Genellikle, iTunes üzerinden bağlantının kurulması ve program içinde çalıştırılması yöntemi ile tamir ettiği iddia edilen bu programlar pek sağlıklı olmamaktadır. Aksine telefona daha fazla zarar vermekte ve kullanıcı gizliliği açısından da risk oluşturmaktadır. Bu sebeple, Iphone tarafından kullanıcılara sunulmayan hiçbir program kullanılmamalıdır.

İnternette yer alan zararlı yazılımlar ve programlar, hem cihaz için hem de kullanıcı bilgileri gizliliği için risk taşımaktadır. Dolayısı ile Iphone’nun ya da App Store’un desteklemediği hiçbir uygulama ve program, sorum çözme amacı ile kullanılmamalıdır.

Iphone kırmızı ekran sorunu çözümü için en kesin yol ve yöntem, yetkili bir telefon servisine vererek telefonu tamir ettirmektir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı