Mobil

İphone “Kısa Mesaj” İçin Mesaj Merkez Numarası Nasıl Girilir?

İphone “Kısa Mesaj” İçin Mesaj Merkez Numarası Nasıl Girilir?

Apple markasına ait telefonlar, diğer markalara ait cihazlara kıyasla biraz farklılık gösterebiliyor. Bazı zamanlarda Iphone model cihazlarda SMS gönderimi ile ilgili birtakım problemler yaşanabiliyor. Böyle bir durumun yaşanmasının tek nedeni ise sürüm güncellemeleri. En son gerçekleşen güncellemeler ile bazı kişilerde bu tip sorunların yaşandığı tespit edildi. Bu problemi ortadan kaldırmak içinde İphone mesaj merkez numarası tekrar girilmelidir. Bu sayede SMS gönderme problemi de tamamen ortadan kalkacaktır.

İphone mesaj merkez numarası nasıl ayarlanır?

İphone’da mesaj merkez numarası girişi yapabileceğiniz herhangi bir yer, menü yoktur. Aynı zamanda Ayarlar – Mesajlar kategorisi altında da mesaj merkez numarası bulunmaz. Peki bu numara nereye girilir? Iphone cihazlarda kullandığınız operatörün herhangi bir önemi yoktur. Tüm operatörlerin mesaj merkez numaraları farklıdır.

Turkcell faturalı hatlar için +905329010000, faturasız hatlar için +905359010000’dır. Vodafone mesaj merkez numarası +905429800033’dür. Türk Telekom’un ise +32486000005’dir. Mesaj merkez numarasını girmek için **5005*7672*Servis Merkezi No# işlemini yapmanız yeterli gelecektir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı