Mobil

iPhone Mobil İndirme Sınırını Kaldırma

Son birkaç yıldır, Apple, hücresel ağlarda uygulama indirmelerinin boyutu için bir sınır uygulamıştır. Uygulama 150 MB’den büyükse, iPhone veya iPad bir Wi-Fi ağına bağlanana kadar beklemeniz gerekir.

iOS 11’in piyasaya sürülmesiyle birlikte, Apple işleri bir çentik yaratmaya karar verdi. Şimdi, 150 MB’lık bir indirme limiti yerine, bu 200 MB’a yükseltildi. Ancak, düzenli olarak bir Wi-Fi ağına erişimi olmayanlar hala var. Neyse ki, 200 MB kısıtlamayı atlamanıza izin verecek şık bir geçici çözüm var.

Hücresel Olarak 200 MB İndirme Sınırlamasını Atla

Başlamadan önce, uygulamanın kullanıma hazır olduğundan ve indirilmeye hazır olduğundan emin olmak isteyeceksiniz. Bunu yapmak için, uygulamanın App Store’dan başlatılması gerekir.

iPhone Hücresel Veri İndirme Sınırını Kaldırma

Tüm bunlar, App Store’a gitmeniz ve indirmek istediğiniz uygulamayı bulmanız gerektiği anlamına gelir. Buradan, Yükle düğmesine dokunun ve Yüz Kimliği veya App Store şifrenizle onaylayın.

“Bu öğenin 200 MB’nin üzerinde olduğunu” ve “Wi-Fi’e bağlanana kadar indiremeyebileceğini” belirten bir bildirim görünecektir. Bu sorunu atlayabileceğinizden korkmayın. Basitçe, Tamam’a dokunun ve ardından Giriş ekranına gidin.

Genellikle, 200 MB’ın üzerinde bir uygulamayı indirmeye çalıştığınızda, siz Wi-Fi’ye bağlanana kadar uygulama ekranınız ana ekranda görünecektir. Simge göründüğünde hazır olacaksınız ve aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  • İPhone veya iPad’inizdeki Ayarlar uygulamasını açın
  • Genel> Tarih ve Saat’e gidin
  • ‘Otomatik Olarak Ayarla’ seçeneğini Kapalı olarak değiştirin.
  • Tarihe dokunun
  • Tekerleği kullanın ve tarihi 2-3 gün ileri doğru hareket ettirin
  • Geri dönmek için ‘Genel’e dokunun

Tarihi ayarladıktan sonra, indirme işlemi başlamadan önce biraz beklemeniz gerekebilir. Ancak, Ana ekrana gidip beklerseniz, ilerleme çubuğunun renkli uygulama simgesinin içinde göründüğünü göreceksiniz. Oradan, uygulama normal olarak indirecektir. Beklendiği gibi, daha büyük veri dosyalarının indirilmesi daha uzun sürer ve hücresel ağınızdan çalışıyorsunuz.

Bu, Fortnite veya PUBG gibi bir uygulamanın indirilmesinin biraz zaman alacağı anlamına gelir. Ancak, Facebook veya Apple’ın kendi Sayfaları uygulaması gibi diğer uygulamalar hızlı bir şekilde indirilmelidir. Bu geçici çözümle ilgili “sorun” tam da bir hata. Apple gelecekteki bir iOS sürümünde bu sorunu çözecek, bu yüzden bunun ne kadar süreceğini bilemeyecek.

Uygulama indirildikten sonra, saat ve tarihinizin doğru çalıştığından emin olmak isteyeceksiniz. Saat ve tarihinizi normale döndürmek için atmanız gereken adımlar:

  • Ayarları aç
  • Genel> Tarih ve Saat’e gidin
  • ‘Otomatik Olarak Ayarla’ seçeneğini Açık olarak değiştirin.

Bu tamamlandıktan sonra, Apple’ın indirme sınırını başarıyla geçtiniz. Bu geçici çözümü yalnızca hücresel veri sınırlarınızı aşacağı için dikkatli bir şekilde kullanmanızı öneririz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı