Mobil

iPhone Otomatik Parlaklık Ayarı Nasıl Yapılır?

iPhone’lar, ortamlarının parlaklığını sürekli izlemek için ortam ışık sensörlerini kullanarak ekranın çıkışını ayarlayabilirler. Bu, karanlık odalarda veya güçlü güneş ışığında okuyamayacağınız bir ekranda kornea soyunma aydınlatması olmamasını sağlar.

Çoğunlukla bu, çok faydalı bir özelliktir, ancak seviyeyi kendiniz ayarlamayı tercih ederseniz, özelliği devre dışı bırakmak istersiniz. Bu makalede, iPhone otomatik parlaklık kapatmak için izin veren denetimleri nerede bulacağınızı gösteriyoruz.

iPhone Otomatik Parlaklık Ayarı

 

Otomatik Parlaklığı Devre Dışı Bırakma

Bu talimatlar, iOS 11 veya üstünü kullanan iPhone’lar içindir. Cihazınız işletim sisteminin daha önceki bir sürümünü kullanıyorsa, bir iPhone kılavuzunda iOS nasıl güncellenir bölümünü okumak isteyebilirsiniz. Başlamadan önce akılda tutulması gereken bir şey: Ekranın parlaklığı iPhone’unuzun pilinin ne kadar süreceği üzerinde çok büyük bir etkisi var. iPhone’unuzun her zaman maksimum parlaklıkta çalışmasını istiyorsanız, özellikle uygulama kullanımınız ağırsa, günde bir veya iki kez şarj olmasını bekleyin.

Öte yandan, parlaklığın oldukça düşük ayarlanmış olmasından memnunsanız, tek bir şarjla daha fazla yaşam ekleyebilmeniz gerekir; İkincisi düzenli bir durumsa, iPhone ve iPad batarya ömrünü nasıl artıracağımızı ya da En İyi iPhone batarya paketlerini ve güç bankaları makalelerini incelemenizi öneririz.

Otomatik parlaklığı devre dışı bırakmak için iPhone’unuzdaki Ayarlar uygulamasını açın ve Genel> Erişilebilirlik> Konaklamayı Görüntüle seçeneğine gidin. Burada, sağa geçiş yaparak Otomatik Parlaklık ayarlarını göreceksiniz. Düğmeyi, artık yeşil görünmeyecek ve özellik devre dışı bırakılacak şekilde değiştirin.

Parlaklığı Elle Ayarlama

Otomatik parlaklık artık kullanılmadığında, seviyeleri manuel olarak ayarlamak isteyeceksiniz. Bunu yapmanın iki yolu var. Birincisi, Kontrol Merkezini açmak (Ana Ekran düğmesiyle iPhone’larda yukarı kaydırmak veya iPhone XS gibi Ana sayfa düğmesi olmayan cihazların sağ üst kısmından aşağı kaydırmak).

Diğer rota Ayarlar> Genel> Ekran ve Parlaklık’a gitmek, ardından kontrolü sağdan daha parlak olmak üzere soldan sağa kaydırın. Artık iPhone’unuz, çevreniz ne olursa olsun, ekranı daima manuel olarak belirlenmiş parlaklık ayarında gösterecektir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı