Mobil

İphone Pil Ömrünü Nasıl Uzatırım?

Iphone telefonlar, ülkemizde ve dünyada sunduğu imkânların çokluğu ve güncelliği ile bilinen, sağlamlığı ve uzun kullanım fırsatı sunması ile tanınan telefonlardır. Dolayısı ile bu telefonlar, kullanıcılarına iyi bir deneyim vaat etmektedir. Fakat bu telefonların bir handikabı bulunmaktadır ve bu handikap durumu; telefonun pilinden dolayı kaynaklanmaktadır. Her ne kadar kullanıcılarına iyi bir deneyim fırsatı sunsa da, telefonlarda Iphone pil ömrü maalesef ki kısadır. Kullanılabilecek özelliklerin oldukça fazla olması ve telefonun yüksek performans sergilemesi direkt olarak pil ömrüne etki etmektedir. Dolayısı ile aktif olarak Iphone kullanan bir kişinin, gün içerisinde birden çok kez telefonunu şarj etmesi gerekebilmektedir.

Iphone telefon kullanımını gün içinde yoğun olarak yapan kişiler, sürekli olarak telefonu şarj etme problemini aşabilmek için, pil ömrünü uzatmaya yaracak çeşitli yollara başvurmaktadır. Bu yolarlın denenmesi ve uygulamaların gerçekleştirilmesi ile Iphone pil ömrü uzatılabilmektedir.

Iphone Pil Ömrü Uzatma Yolları

Iphone pil ömrü uzatmanın ilk olarak yolu; telefonu doğru şarj etmekten geçmektedir. Iphone olsun ya da olmasın tüm telefonlarda, doğru şarj etme işlemi her zaman için pil ömrünün uzamasını sağlamaktadır. Bu bağlamda, hiçbir zaman telefonu şarj etmek için, telefonun şarjının tamamen bitmesi ve kapanması beklenmemelidir. Bu durum direkt olarak telefonların şarj ömrünü olumsuz olarak etkilemektedir. Bunun yerine, telefon şarjı yüzde 10’un altına düştüğünde telefon şarja bağlanmalıdır.

Arka planda çalışmakta olan fakat kullanılmayan uygulamaların kapatılması da pil ömrünü olumlu yönde etkilemektedir. Bu durum hem pilin daha uzun süre gitmesini sağlarken aynı zamanda telefonun hızını da olumlu olarak etkilemektedir.

Pil Ömrünü Uzatan Diğer Yollar

Iphone pil ömrünü uzatmanın diğer kolay ve uygulanabilir yolları şunlardır:

  • Telefonun otomatik olarak devreye giren kilit süresini minimuma getirin
  • Otomatik güncelleme seçeneğini devre dışı bırakın
  • Dinamik ve hareketli arka plan kullanmayın
  • GPS özelliğini kapatın
  • Ekran parlaklılığını düşürün
  • İnternet bağlantısını gerekli olmadıkça açmayın
  • Bluetooth açık ise kapatın

Bu işlemlerin yapılması ile günlük kullanımda daha uzun süre şarj gitmektedir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı