Mobil

iPhone SE 2020’nin Stokları Şimdiden Bitti!

Şu son birkaç yıldır Apple, iPhone XR ve iPhone 11 modelleriyle hatırı sayılır miktarda başarıyı yakaladı. Bu iki modelin ortak noktası, Apple’ın amiral gemisi modellerinin görece olarak daha ucuz versiyonları olmalarıydı. Nitekim satış rakamlarına baktığımızda her iki iPhone modelinin de çok sattığı, bazı pazarlarda ise kendilerinden daha pahalı olan üst modellerini geçtikleri görülüyor.

Hal böyle olunca henüz yeni tanıtılan iPhone SE 2020 modelinin bu kadar çok rağbet görmesi anlaşılabilir. Türkiye’deki Apple tutkunları cephesinde de heyecan oluşturan bu yeni model, ABD’deki Apple Store’larda şimdiden tükenmiş durumda. Görünen o ki Apple’ın planladığından daha çok müşteri bu şık görünümlü cihaza ilgi göstermiş ve satın almak için sıraya girmiş. 

Teslimatlara 24 Nisan’da başlanacak

Tabii aynı şeyi Apple’ın faaliyet gösterdiği tüm pazarlar için söyleyebilmek mümkün değil. Halen daha birçok ülkedeki Apple Store’lar teslimatlara 24 Nisan itibariyle başlamayı planlıyorlar. Ancak Koronavirüs salgını nedeniyle kargo sürelerinde gecikme yaşanması kuvvetle muhtemel. Bu da telefona hemen kavuşmak isteyen insanların mağaza önünde uzun kuyruklar oluşturmalarına yol açabilir. 

İşin en kötü tarafı Apple’ın iPhone SE 2020 modelinin bu kadar çok beğenileceğini önceden kestirememiş olması. Aksi halde çok daha fazla telefon üretir ve talebin tamamını karşılayabilirlerdi. Gerçi Apple’a bu noktada kızmak pek hakkaniyetli olmayabilir, çünkü salgın nedeniyle birçok firma tedarik zincirinde aksaklıklar yaşıyor. Böyle bir ortamda ABD’li teknoloji devinin yeni model çıkarmaya cesaret etmesi bile takdir edilmeli aslında.

399 dolardan kapış kapış gidiyor

iPhone SE 2020’nin bu kadar çok sevilmesinin bir sebebi de 399 dolarlık fiyatı. 2019’un amiral gemisi modellerinden tasarım olarak geri kalmayan yeni iPhone’un yüksek donanımı ve gelişmiş kamerası muadillerine karşı tercih edilmesine yol açmış olsa gerek.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı