Mobil

iPhone SE vs. iPhone 11: 2020’de Hangisi Tercih Edilmeli?

Apple’ın henüz çiçeği burnundaki yeni modeli iPhone SE 2020, yurtdışında iPhone 11’den yaklaşık 300 dolar daha ucuza satılıyor. Peki iPhone 11 için aradaki bu fiyat farkını ödemeye değer mi? Yoksa iPhone SE işimizi her türlü görür mü? İşte bu iki modelin kıyaslaması…

Donanım itibariyle iki modele baktığımızda iPhone SE’nin daha küçük 4.7 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olduğunu görüyoruz. Arka tarafta da tek lensli bir kamera kullanılmış. Bunlar Apple’ın fiyatı uygun tutabilmek için yapmak zorunda kaldığı değişiklikler olarak nitelenebilir. Ancak kasanın altına baktığımızda iPhone SE, iPhone 11’deki aynı A13 işlemciye sahip.

Uygun fiyatlı iPhone arayanlara: iPhone SE 2020

İlk iPhone SE ile yeni model arasında tam 4 sene var. Haliyle bu zaman dilimi Apple’ın bazı yenilikleri hayata geçirebilmesi için yeterli olmuş. Buna daha iyi fotoğraflar çeken kamera, kablosuz şarj teknolojisi ve suya dayanıklılık dahil. Ancak 2020 model iPhone SE’nin 3.5 mm’lik kulaklık jakına sahip olmadığını belirtelim. Müzik dinlemek için kulaklık tercihinizi Bluetooth destekli olanlardan yana kullanmanız gerekecek.

Daha büyük ekran, daha iyi kamera: iPhone 11 

Geçen sene Eylül ayında tanıtılan iPhone 11, iPhone SE’den 300 dolar daha pahalıya satılıyor. İki telefon arasında işlemci başta olmak üzere birçok bileşen ortak olabilir, doğru. Ancak iPhone 11 iki şeyle öne çıkıyor: 6.1 inçlik daha büyük ekranı ve piyasada bulup bulabileceğiniz en iyi kamera düzeneğinden birisi. Selfie kamerası daha iyi, geniş açılı lensi de var. 

Eğer iPhone SE 2020’nin 4.7 inçlik ekranı size küçük geliyorsa ve kameranın iyi olması noktasında hassasiyetiniz varsa tercihiniz iPhone 11’den yana kullanabilirsiniz. Bunun dışında büyük telefonlar size hitap etmiyorsa, daha küçük bir cihaz kullanmak istiyorsanız iPhone SE’nin işinizi hayli hayli göreceğini söyleyebilmemiz mümkün.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı