Mobil

iPhone Sim Kilidini Kaldırma

iPhone’unuz oldukça yeniyse, kilidinin açılması zorunludur, ancak daha eski bir iPhone modeli kullanıyorsanız, SIM değişimi çok rahatsız edici bir mesajla sona erecektir. Açılır mesaj size “SIM Kilitli” diyecek ve sizden “SIM’in Kilidini Aç” seçeneğini soracaktır. Temel olarak, söz konusu servis sağlayıcısına mahsur kalacaksınız, ancak endişelenmenize gerek yok, SIM kart iPhone’un kilidini ücretsiz açabileceksiniz ve mevcut servis sağlayıcınızla bağlantı kurmadan bile kendiniz yapabilirsiniz. SIM kilidini açmak için özel bir donanıma ihtiyacınız olmayacak, ancak basit bir prosedür uygulanacaktır.

SIM’in Kilidini Açma

Prosedüre başlamadan önce bu konuda birkaç şey bilmeniz gerekir. En az bir kez SIM kartınızı değiştirmeyi denemiş olmalısınız ve o anda mobil ekranınızda bir mesaj belirdi. Size SIM kartınızın durumu hakkında bilgi verir ve bu “SIM Kilitli” dir.

iPhone SIM Kilidi Açma

O anda ne yapacağınız ve iPhone ağının kilidini nasıl açacağınız konusunda hiçbir fikriniz yoktur. Sadece “Tamam” dediniz. Ne yazık ki, sizin için hiçbir şey olmadı, SIM kart hala kilitli. Neyse ki, bu iletişim kutusunu geri almanın yolları var. Ancak oraya gitmeden önce, iPhone SIM kart PIN kodunu bilmeniz gerekir. Devam etmek için SIM kartınızın mevcut PIN kodunu bilmeniz gerekir. PIN’i, SIM Kartı satın aldığınız anda Hizmet Sağlayıcı tarafından verilen belgelere bakarak kolayca tanıyabilirsiniz. “Süper PIN Kodu” olarak bilinen bir PIN kodu da var; yanlış PIN’i tekrar tekrar koyarak kilitlemişseniz, SIM’in kilidini açmanız temelde mümkün.

iPhone SIM’in Kilidini Açma

iPhone’da SIM kartın kilidinin nasıl açılacağını bilmek istiyorsanız, Phone App olan bu başarıyı elde etmek için en basit yöntemi kullanmalısınız. Phone App uygulamasını iPhone’unuzda bulacaksınız, böylece iletişim kutusunu tekrar açmanıza yardımcı olur, böylece SIM’in kilidini açmak için kullanabilirsiniz.

Öyleyse, iPhone’unuzdan bir arama yaparak başlamanız gerekir, iletişim kutusu bu noktada geri dönmelidir. “Kilidi aç” üzerine dokunmanız ve SIM kartınızın PIN kodunu birlikte girmeniz gerekir. SIM kilidi açılacaktır. Ayrıca, gerçek bir numara aramak yerine rastgele sayılar girip ara düğmesine basabilirsiniz.

iPhone’un SIM kartının kilidini kolayca açmanın bir başka yolu, iPhone’unuzdaki Ayarlar bölümüne gidebilir ve oradan bazı şeyleri değiştirebilirsiniz. Bu nedenle, iPhone’u herhangi bir taşıyıcıya nasıl açacağınızı sormadan önce aşağıdaki talimatları izleyin:

  • iPhone’unuzu açın ve Ayarlar’a gidin.
  • Şimdi, “Telefon” ayarlarını bulun.
  • Açılır menüden “SIM PIN” seçmeniz gerekir.
  • Şimdi, “SIM kartınızın kilidini açmak istiyorsanız” sorusunu soran bir mesaj açılacaktır.
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı