Mobil

iPhone Telefonlar Alkollü Mendille Temizlenebilir

Corona Virüsü salgınına karşı korunmak için akıllı telefonların da dezenfekte edilmesi gerekiyor. Pek çok iPhone kullanıcısı için soru işareti yaratan bu açıklamalara Apple’dan yanıt gecikmedi. Apple, iPhone telefonların belirtilen alkollü mendillerle temizlenmesi durumunda sorun yaşanmayacağını bildirdi.

Corona Virüsü salgınından korunmak için atılacak en önemli adımlardan biri de sürekli elimizde bulundurduğumuz telefonları dezenfekte etmekten geçiyor. El yıkamanın önemini sık sık vurgulayan uzmanlar, telefonları steril tutmanın da virüse karşı verilen savaşta oldukça etkili sonuç vereceğinin altını çiziyor.

iPhone Telefon Temizliği Nasıl Yapılır?

iPhone başta olmak üzere tüm akıllı telefonların temizlenme süreci konusunda tedirginlik yaşanıyordu. Nitekim Apple’ın resmi web sitesinde de telefonların alkollü mendillerle silinmesi durumunda cihaz ekranlarında bulunan özel kaplamanın aşınarak zarar göreceği bilgisi yer alıyordu.

iPhone Telefonlar Alkollü Mendille Temizlenebilir

Corona Virüsü salgınına karşı telefonları dezenfekte etmenin gerekliliği sıklıkla dile getirilmeye başladı. Bunun sonucunda Apple, resmi sitesindeki açıklamayı değiştirdi. Şu an sitede yer alan açıklama, cihazların alkollü mendillerle dezenfekte edilmesi durumunda zarar görmeyeceği şeklinde güncellendi.

Yapılan açıklamada %70 izopropil alkollü mendil veya Clorox Dezenfeksiyon mendili kullanıldığı takdirde Apple cihazların ekran ve klavye gibi sert yüzeylerinin yumuşak hareketlerle silinebileceği yönünde bilgi verildi. Çamaşır suyu ve benzeri aşındırıcı içeriklerden kaçınılması gerektiğini belirten Apple, cihazın açık bölgelerinden içeriye sıvı teması yaşanmaması adına da uyarılarda bulundu.

Apple cihazları dezenfekte etmek adına herhangi bir temizlik maddesine daldırılmaması veya basınçlı hava kullanılmaması gerekiyor. Aynı şekilde temizleme işlemi esnasında tüy bırakmayan mikrofiber bezlerin kullanılması da cihazın açık noktalarında tozlanma ve birikme yapmaması adına büyük önem taşıyor.

iPhone Telefonlar Alkollü Mendille Temizlenebilir

Corona Virüsü Son Durum

Corona Virüsü son araştırmalara göre sert yüzeyler üzerinde 3 güne kadar yaşayabiliyor. Etki süresini değiştiren kimi faktörler mevcut olsa da Corona Virüsü havada 30 dakika boyunca kalıyor ve yaklaşık 4.5 metre uzaklığındaki kişilere bile bulaşabiliyor. Dünya genelinde 114.595 kişiyi enfekte eden virüs, 4,028 kişinin hayatını kaybetmesine yol açtı. 64,041 kişinin de sağlığına kavuştuğu salgın için henüz kesin bir tedavi yöntemi veya aşı bulunamadı. Bu sebeple virüsün daha da yayılmasını engellemek hala tüm dünyanın birinci önceliği.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı