Mobil

İphone Titreşim Sorununu Nasıl Çözerim?

Iphone telefon kullanıcıları, zaman zaman titreşim sorunundan dolayı şikayet etmektedir. Bu sorunun çeşitli nedenleri bulunmaktadır ve bu nedenler birbirinden farklı zamanlarda, farklı sebeplerden dolayı ortaya çıkmaktadır. Telefonun donanımsal bir sorunu, yazılımsal bir sorunu ya da titreşim motorunun arızalı olması, titreşim sorunlarının yaşanmasına neden olmaktadır. Iphone titreşim sorunu çözümü için öncelikle sorunun kaynağı bulunmalıdır. Fakat genel olarak titreşim sorununun çözüm yöntemleri şunlardır:

  • Telefon ayarlarını kontrol etme
  • Telefon ayarlarını sıfırlama
  • Sistem geri yükleme
  • Telefonu yetkili servise götürme

Telefon Ayarları ile Iphone Titreşim Sorunu Çözümü

Iphone titreşim sorunu çözümü, eğer donanımsal bir nedenden dolayı kaynaklanmıyor ise telefon ayarlarının değiştirilmesi ve düzenlenmesi ile mümkün olabilmektedir.

Iphone telefonlarda, iki farklı şekilde titreşim söz konusudur. Bu kapsamda, bir özelliğe göre sessiz modda olmadığı sürece telefon titreşim özelliğini sergileyebilirken, diğer bir özelliğe göre telefon sessiz modda olsa bile titreşim özelliğini sergileyebilmektedir. Bunun için, telefonun ayarlar bölümüne giriş yapılıp sesler kısmına girilmelidir. Ardından, titreşimin aktif edilmesi ile birlikte telefon, sessiz modda olmadığı sürece titreyecektir. Sessiz titreşim özelliğinin aktif edilmesi ile de telefon sessizdeyken bile titreyecektir.

Bu iki seçeneğin de işe yaramaması ve telefonun hala titreşim sorunu vermesinin ardından yapılacak olan işlem; telefon ayarlarını sıfırlamaktır. Telefon ayarlarını sıfırlamak titreşim sorununu çözmek ile birlikte birçok sorunun çözümünü de sağlamaktadır. Bunun için, telefonun ayarlar kısmından, genel menüsü içerisindeki tüm ayarları sıfırla seçeneği seçilmelidir.

Sistem Geri Yükleme ile Iphone Titreşim Sorunu Çözme

Iphone titreşim sorunu çözme, sistem geri yükleme ile sağlanabilmektedir. Bunum için telefon kullanıcılarının öncelikle hesaplarını yedeklemeleri ve daha sonra geri yükleme işlemini yapmaları tavsiye edilmektedir. Bu işlem, telefonu bilgisayara bağlayarak ve iTunes üzerinden geri yükleme özelliğini seçerek yapılabilmektedir. Eğer tüm bu işlemlere rağmen hala titreşim sorunu giderilemiyorsa, söz konusu telefon yetkili bir telefon servisine gönderilerek tamir ettirilmelidir. Çünkü telefon, donanımsal bir soruna sahip olabilir ve bu donanımsal sorunlar ancak ve ancak telefon tamiri konusunda uzman olan kişiler tarafından giderilebilmektedir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı