Mobil

iPhone Veya iPad’deki Önbellek Nasıl Temizlenir?

iPhone ve iPad kullanıcı dostu cihazlardır, ancak iOS cihazınızı yavaşlatabilecek istenmeyen dosya ve uygulamalarla zaman içinde tıkanmaya devam etmektedir. Bu yazıda, iPhone’unuzdaki önbellek, önemsiz ve bellek tıkanıklık dosyalarının nasıl temizleneceğini ve biraz daha hızlı çalışmasını sağlıyoruz.

iPhone'da RAM temizleme nasıl yapılır?

iOS aygıtları, macOS ile aynı düzeyde bakım gerektirmeyebilir, ancak yine de optimum hızda çalışmaya biraz özen göstermeleri gerekir ve özellikle eski iPhone’ların ve iPad’lerin performansı bahar temizliğinden yararlanır. Bir açıklık aynı zamanda insani bir seviyeye yardımcı olur, çünkü ihtiyaç duyduğunuz ve kullandığınız şeylere odaklanmanızı sağlar.

Safari Önbelleğini Sil

Safari’deki önbelleği temizlemek ile başlayacağız. Bunun, oturum açtığınız web sitelerinden çıkacağınızı unutmayın.

  • Ayarlar uygulamasını açın ve beşinci seçenek grubuna (en üstte Şifreler ve Hesaplar) gidin. Bu grubun altındaki Safari’ye dokunun.
  • Tekrar aşağı kaydırın ve ‘Geçmişi ve Web Sitesi Verilerini Temizle’ye dokunun.
  • ‘Geçmişi ve Verileri Temizle’ düğmesine dokunun.

Uygulama Verilerini Temizle

Diğer uygulamalar tarafından depolanan veriler, Ayarlar’daki Kullanım seçeneği kullanılarak temizlenebilir. Bu adımları takip et:

  • Ayarlar> Genel> iPhone Depolama’ya dokunun. (Bir iPad’de bu seçenek iPad Depolama olarak etiketlenir.)
  • Ekranın altında, aldıkları depolama miktarına göre düzenlenmiş uygulamalarınızı göreceksiniz. Çok fazla alan kaplayan bir uygulamaya dokunun.
  • Belgeler ve Veriler girişine bakın. 500 MB’dan fazla kullanıyorsa, alanı temizlemek için uygulamayı silip yeniden yüklemeye değer.
  • Uygulamayı Sil öğesine dokunun, onaylayın, ardından App Store’a (veya Satın Alınan listenize) gidin ve yeniden indirin. Bu veri ve belgeler olmadan temiz bir kurulum olacaktır.
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı