Mobil

İphone X Nasıl Format Atılır?

İphone X Nasıl Format Atılır?

Son zamanların en popüler akıllı cep telefonu olan İphone X, kullanıcılara sunduğu birçok özellik sayesinde adından sıkça söz ettiriyor. Her telefonda olduğu gibi İphone X’de de bazı durumlarda telefona format atma ihtiyacı hissedebilirsiniz. Yapmış olduğunuz güncelleme, telefon hafızasının dolması, uygulamalar sebebiyle oluşan donmalar gibi birçok olumsuz nedenden ötürü format atmak gerekebilir. İphone X format atma işleminden önce önemli dosya, uygulama ve galerinizin yedeğini mutlaka alın. Çünkü format işleminden sonra bir daha bunları geri getiremezsiniz.

İphone X format atma

İphone X format atma işlemi birçok kişinin kafasını karıştırıyor. Çünkü format, reset atma için telefonda “Home” tuşuna ihtiyaç duyuluyor. Ancak İphone X uçtan uca ekranla kaplı olduğu için home tuşu bulunmuyor. Apple, home tuşu yerine farklı bir fonksiyon atayarak bu probleminde önüne geçmiş oldu.

Format atmak için ilk önce telefonunuzu kapatın. Daha sonra ses açma tuşuna basın ve bırakın. Ardından ses kısma tuşuna basın ve bırakın. Son olarak Apple logosu gelene kadar güç tuşuna basılı tutun. Bu şekilde İphone X modeline format atabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı