Mobil

iPhone XR Ekran Boyutu

iPhone yeni gözdesi olan XR modeli ile göz zevkinizi artırmanıza ve daha optimum boyutuyla ergonomik bir kullanıma olanak sağlıyor. Elde tutuşu ve telefonun ekranının uzak noktalarına dahi kolaylıkla ulaşılması ile tam ideal bir ürün olduğunu söyleyebiliriz.

iPhone XR Ekran Özellikleri Neler?

Liquid Retina HD ekran teknolojisini kullanan iPhone XR ekran boyutu 6.1 inç. IPS teknolojisiyle LCD Multi-Touch (çoklu dokunma) özelliğinide üzerinde taşıyor. Kullanıcılar için önemli bir konu olan iPhone ekran boyutu XR modelinde 150.9 x 75.7 x 8.3 mm olarak geliyor. Telefonun boyu 150.9 mm, eni 75.7 mm ve kalınlığı ise 8.3 mm olarak tasarlanmış.

Ayrıca XR modelinde parmak izine dayanıklı olan ve yağ tutmayan özellikte kaplama kullanılmış. Daha ergonomik ve kolay bir kullanım sağlayan iPhone XR’ın ekran çözünürlüğü ise 828 x 1792 pixel ve HD+ ekran çözünürlüğü standardına sahip. Ekrandaki pixel yoğunluğu ise 324 PPI. iPhone XR çerçevesiz çentikli (notch) tasarımı ile ve %78.31 gibi yüksek bir ekran/gövde oranı ile kullanıcıların ilgisini çekiyor.

iPhone XR ekran boyutu başlıklı yazımız ile sizlere sevilen model iPhone XR’ın ekran boyutuna dair tüm detayları paylaştık. En güncel iPhone haberlerini ve teknik detayları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam edin.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı