Mobil

İphone’lar Arası Resim Aktarma Nasıl Yapılır?

İphonelar Arası Resim Aktarımı Nedir?

Mobil teknolojilerin gelişimine bakarsak, Dünya üzerindeki teknolojik gelişimlerinde ne seviyede olduğunu rahatlıkla görebiliriz. Telefonların ahize ile başlayan maceraları aslında teknolojinin kendi alanındaki hızlı yükselişine ne derece etki edeceğinin bir işareti olarak görülmeliydi. İlk çıkan kocaman telefonların yerini şimdilerin akıllı telefonları aldıysa, bu insanoğlunun gelişiminin ne kadar hızlı ve etkili şekilde olduğunun en net kanıtı olarak karşımıza çıkmaktadır. Akıllı telefonlardaki gelişimden öncesinde ise, telefonların mobil teknolojilerinin gelişmesi tabii ki bu gelişimin ilk evresi olmuştur. Telefonlar ilk olarak kızılötesi sistemleri ve bluetooth teknolojisi ile telefonların birbiri ile etkileşimi, akıllı telefonların yazılımlarının da büyük ilham kaynağı olmasıyla, aslında telefonların insan hayatı için ne kadar önemli olduğunu bir kez daha kanıtlamıştı. Akıllı telefonlar teknolojisi aslında, insanoğlunun kendini aştığının en net göstergesi de olmuştur.

 

Akıllı telefonlar deyince akıllara ilk gelen telefon modelleri şüphesiz İphone marka telefonlar olmuştur. Tabii olarak peşinden gelen İpad denilen akıllı tabletlerde, telefon teknolojisinin geldiği son noktayı gözler önüne sermektedir. İşte bu telefon modelleri arasında dosya alışverişi, eski telefonlarda olduğundan çok daha gelişmiş ve ileri boyuttadır. Örnek verilecek olursa, önemli bir resmin veya sosyal medyaya atılmaması gereken şahsi bir resmin, telefonlar arasında aktarılması oldukça önemli bir durumdur. İşte sizlere bu makalemizde İki İphone Arasında Resim Aktarımı Nasıl Yapılır onu anlatacağız.

Bluetooth Üzerinden Resim Aktarımı

Telefonlar üzerinde resim ve dosya aktarımı aslında oldukça kolaydır. Özellikle de İphonelar Arası Resim Aktarma işlemi diğer telefonlara göre çok daha kolaydır. Bunu ister bir uygulama ile yapar isterseniz telefonun özellikleri ile de rahatlıkla yapabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece dosyanızı belirlemek olacaktır. İlk yöntem aslında oldukça basittir. Telefonunuzun ağlar kısmına giriyorsunuz. Orada bluetooth ve kızılötesi seçenekleri bulunmaktadır. O seçeneklerden herhangi birine girdiğinizde size yapmak istediğiniz işlemi soracaktır. Orada dosya aktarımı menüsünü seçtiğinizde size hangi dosyayı aktarmak istediğinizi veya hangi alandan dosya aktarımı yapmak istediğinizi soracaktır. Yapmanız gereken sadece dosyanızı seçmek ve ardından diğer İphone marka telefona göndermektir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı