Mobil

iTunes Kaldırıldıktan Sonra Ne Olacak?

iTunes Kaldırıldıktan Sonra Ne Olacak?

Apple, WWDC 2019 organizasyonunda çok önemli açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamalarda en önemli nokta ise iTunes’in kaldırılacağının söylenmesiydi. Artık yeni dönemde iTunes artık hayatımızda olmayacak.

2001 senesinde Apple’in kullanıcılarına sunduğu iTunes, kısa bir zaman sonra kaldırılacak. WWDC 2019 etkinliğinde Apple yetkilisinin de doğruladığı bu haberle birlikte iTunes artık tarihe karışacak. Peki bundan sonra ne olacak?

iTunes’in yayından kaldırılması ile birlikte yerine 3 adet uygulama kullanılacak. Bunlar; Müzik, Podcast ve TV… Ancak şunu da belirtmekte fayda var. iTunes yalnızca macOS platformunda kullanılmayacak. Microsoft ve diğer platformlarda iTunes kullanılmaya devam edecek. macOS kullanıyorsanız, ‘’Catalina’’ versiyonuna geçiş yapmadığınız süre iTunes’i yine eskisi gibi kullanabileceksiniz.

iTunes Kaldırıldıktan Sonra Ne Olacak?

Satın Alınan İçerikler Silinmeyecek

Apple tarafından yapılan açıklama da iTunes kaldırıldıktan sonra kullanıcılar TV, Podcast ve Müzik uygulamalarını kullanacağını belirtti. Buna ek olarak şu ana satın alınan tüm içerikleri aynı şekilde kullanılabileceğini açıkladı.

18 yıldır hayatımızda bulunan iTunes’in kaldırılması elbette ilk başta kullanıcıları etkileyecektir. Alışkanlıkları değiştirmek oldukça zordur. Ancak bu 3 uygulamanın kullanıcı dostu bir arayüze sahip olması, geçiş dönemini oldukça kolaylaştıracaktır.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı