Mobil

Katlanabilir iPhone Konsepti Karşınızda: iPhone Flip!

Eğer söylentiler doğruysa Apple katlanabilir formda yeni bir akıllı telefon geliştirme fikrine sıcak bakıyor olabilir. Şuan için ABD’li teknoloji devinin böyle bir model üreteceğine ihtimal verenler kadar bu fikri akla yatkın bulmayanlar da var. Ancak YouTube’daki iOS Beta News isimli kanal, iPhone’un katlanabilir hale gelmesi durumunda nasıl gözükeceğini düşünmüş ve ortaya gerçekten göz alıcı bir konsept modeli çıkarmış bulunuyor.

Tasarımında Galaxy Z Flip’ten esinlenilmiş

Halihazırda piyasada var olan katlanabilir telefon modellerine baktığımızda genelde iki çeşit görüyoruz: Yatay eksende katlanarak ekranı büyüyen ve tablet haline gelen, geri katlandığında ise telefona dönüşen modeller var. Bir de Samsung Galaxy Z Flip modelinde olduğu gibi yukarı eksende katlanan ve eski Motorola’ları anımsatan bir tasarım tercihi söz konusu. Aşağıdaki videoda gördüğünüz iPhone Flip isimli konsept, bu yönüyle Galaxy Z Flip’i bir hayli andırıyor doğrusu. 

Tabii menteşe kısmının pek Apple işi durmadığını kabul etmek gerek.

Ekranı muhteşem gözüküyor

Bunun dışında telefonun ana ekranı kesinlikle harika gözüküyor. Bugüne dek gördüğümüz tüm iPhone modellerinden uzun olması ise dikkatli gözlerden kaçmıyor. Şayet bir gün gerçekten üretilecek olsaydı bu telefonla film izlemenin çok keyifli olacağı kesin. 

Konsepti incelemeye devam ettiğimizde arka kapak üzerine ikinci bir ekranın konumlandırıldığını görüyoruz. Burada kullanıcının Apple Watch’ından alınan bilgiler anlık olarak gösteriliyor. Atılan adım ve yakılan kalori sayısı gibi bilgiler burada yer alıyor. İsteğe göre iPhone’un yan ekranına eklenebilen widgetler yine bu ekranda görüntülenebiliyor.

Tasarımcısı tarafından iPhone Flip adı verilen bu modelin sadece bir konseptten ibaret olduğunu unutmamak lazım. Ancak yine de “Apple katlanabilir bir telefon üretseydi acaba nasıl gözükürdü?” sorusuna cevap olduğu söylenebilir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı