Mobil

Kyk Wifi Çıkış Nasıl Yapılır?

Kyk wifi çıkış yapmak için bazı adımları uygulamanız gerekir. Wifi bağlantısı ile kyk ağına bağlı olan kişiler çıkış yapma sorunu yaşayabiliyor. Kyk ağına bağlanmak veya çıkış yapmak  bazı işlemlerin yapılması gerekir. Üniversitelerde okuyan kişilerin barınma ihtiyacını karşılamak için kyk yurtlarında kaldığı bilinmektedir. Kyk yurtları yemek kalitesi, internet hizmeti bakımından oldukça iyi durumdadır.

Devletimiz öğrencilerin ısınma barınma gibi temel insani ihtiyaçlarını karşılamak konusunda oldukça duyarlıdır. Hemen hemen ülkemizde kyk yurdu olmayan bir şehir bulunmamaktadır. Kyk yurtlarında kalan öğrenciler internet bağlantılarını istediği zaman kurabilmektedir. Kyk internet bağlantısı hakkında bilinmesi gereken tüm detaylar;

Kyk Wifi Çıkış Yapma

Kyk, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yurtlarda kalan öğrencilere ücretsiz internet hizmeti sunulmaktadır. Fakat internet hizmeti kişi başı bir bağlantı hakkı vermektedir. Kyk yurdunda bulunan internete bağlantı yaptıktan sonra çıkış yapamıyor olabilirsiniz. Çıkış yapmadan önce wifi sinyalinin güçlü olduğuna yani internet çekim alanı içerisinde olduğunuza dikkat edin. Sonra wifi.kyk.gov.tr adresine gidin. Karşınıza gelen ekranda;

  • Şifre Değiştir
  • Çıkış

seçenekleri olacaktır. Bu seçeneklerden çıkış seçeneğini seçmeniz durumunda kyk ağından çıkmış olacaksınız. Çok sayıda kişinin bağlanması sonucunda kyk ağlarında zaman zaman yavaşlama olabilir. Bu yüzden mobil veri ile internetinizi kullana bilir veya acil bir işiniz varsa onu halledebilirsiniz.

Kyk Giriş Hakkınızı Doldurdunuz Hatası

Kyk tarafından ücretsiz sunulan wifi hizmetine bağlanmaya çalışırken giriş hakkınızı doldurdunuz hatası karşınıza gelebilir. Bu durumda birden fazla cihaz ile ağa bağlanmaya çalıştığınızı düşünmelisiniz. Bir cihazda bağlantınız açık kalmış olabilir. Bu sebepten kyk ağından çıkış yapmak önemlidir. Aksi halde giriş yaptığınız ve kullanmadığınız bir cihazda kyk hesabınızla giriş yapılmış olabilir. Kullandığınız bir cihaz ile bağlanmaya çalışmanız durumunda bağlantı sağlayamayacak diğer cihazdan çıkış yapmanızı isteyecektir. Adil internet kullanımı olması için yapılmış bir sistemdir. Bu durum telefon ve bilgisayarını aynı anda internet bağlantısı ile kullanmak zorunda olanlar için sorun oluşturmaktadır.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı