Mobil

Lenovo A5 Nasıl Sıfırlanır?

Günümüzde son nesil telefonlar da bile yavaşlama, donma ve virüs bulaşma gibi sorunlarla karşılaşabiliyoruz. Bu sırada yapmanız gereken temel prosedür telefonu sıfırlamak olacaktır. Bu sorunlar çözümleri oldukça zor olduğu için genellikle telefonun sıfırlanması tercih edilmektedir. Lenovo A5 sıfırlama işlemi yapmak istiyorsanız ve bu konuda hiçbir bilgi sahibi değilseniz format öncesinde çok dikkatli olmalısınız. Yaptığınız herhangi bir yanlış telefonunuzun tamamen arızalanmasına sebep olabilmektedir. Kısaca sıfırlama işlemi (diğer bir adıyla fabrika ayarlarına döndürmek) telefonunuzun yeniden eski haline gelmesini sağlamaktadır.

Lenovo A5 Telefon Sıfırlanması Yapmadan Önce Hangi Konulara Dikkat Etmeliyiz?

Bilindiği üzere telefon sıfırlanması oldukça zorlu ve dikkat edilmesi gereken prosedürler arasında yer almaktadır. Bu sebeple telefonunuzu sıfırlamadan önce dikkat etmeniz gereken birçok konu mevcuttur. Dikkat etmeniz gereken konulardan biri sıfırlama öncesinde müzik, uygulama, resim ve size gerekli olan belgelerin yedeklenmesi işlemidir. Eğer yedekleme işlemi yapmazsanız telefonunuzda bulunan tüm bilgileri kaybedeceksiniz. Çünkü telefonun sıfırlanması zamanı fabrika ayarlarına geri dönmektedir. Bu zaman telefonunuzda olan her şey silinmektedir. Diğer dikkat etmeniz gereken unsur ise sıfırlama yapmadan önce şarjınızın %50`nin üzerinde olmasıdır. Sıfırlanma üzün sürdüğü için şarjınızın bitmesi durumunda telefonunuz kapanabilir ve format işlemi yarım kalabilir. Eğer böyle bir durum yaşanırsa telefon sisteminin bozulması gibi durumla da karşı karşıya kalabilirsiniz. Lenovo A5 telefon sıfırlama için gerekli adımları sırası ile takip etmeli ve fabrika ayarlarına döndürme işlemi başladığı zaman hiçbir şey yapmadan beklemelisiniz.

Lenovo A5 Fabrika Ayarların Döndürme ve Sıfırlama İşlemi Nasıl Yapılır?

Lenovo A5 telefonunu fabrika ayarlarına geri döndürmek için ayarları kullanabilirsiniz. Eğer adımları dikkatli ve doğru şekilde uygularsanız sıfırlama işlemini başarıyla gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için menü – ayarlar – yedekle ve sıfırla – fabrika ayarlarına sıfırla – telefonu sıfırla – her şeyi sil adımlarını izleyebilirsiniz. Eğer telefonunuzun menüsüne ulaşamıyorsanız tuşları kullanarak da sıfırlama işlemini yapabilirsiniz. İlk önce telefonun üzerinde bulunan güç düğmesini basılı tutarak telefonunuzu kapatmalısınız. Bu işlem ardından ses aç ve kapa tuşlarını aynı anda basarak güç düğmesini de basılı tutmalısınız. Sonra açılan ekranda ses tuşları yardımı ile “Wipe User Data” seçeneğini seçerek güç düğmesine basmanız gerekecektir. Açılmış olan ekranda ise “Fuse Wipe Data”-nı seçtikten sonra güç düğmesine dokunmalısınız. Gelen ekranda “Yes”-i işaretleyerek güç tuşuna basıyoruz. Tüm bunların ardından format işleminiz başlayacaktır. İşlem bittikten sonra telefonunuz ilk haline geri gelmiş olacaktır.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı