Mobil

Lenovo K5 bilinmeyen özellikleri

Lenovo K5 bilinmeyen özellikleri inceleme yazımızda, sizler için cihazın tüm özelliklerini inceleyerek sık bilinen özelliklerinin yanında, pek çok kişi tarafından bilinmeyen özelliklerini de yorumladık.

Lenovo K5 Bilinmeyen Özellikleri

Ekran özellikleri

294 PPI piksel yoğunluğu, orta düzey telefonlarda yaklaşık olarak bulabileceğiniz özellikler arasında yer alıyor. IPS LCD ekran teknolojisi, 720x1280p ekran çözünürlüğü ve 5.0 inç ekran boyutuna sahip olan bu cihaz, Vestel Venüs orta segment cihazlarla kıyasladığımızda açıkçası bekleneni tam veremiyor. En azından bazı özellikleri biraz handikap yaratırken, diğer özelliklerin bir kaçının ağır basmasını beklerdik. Ekran gövde oranının %68,36 oranına sahip olması da, sınıfının ortalama özellikleri arasında yer alıyor.

Pil Özellikleri

Cihazın genel özelliklerine baktığımızda, 2750 mAh batarya kapasitesi özelliklerine göre yeterli sayılabilecektir. Değiştirilebilir bataryası Lithium lon pil teknolojisi taşıyan cihazın, Micro-USB şarj özelliği bulunmakta.

Kamera Özellikleri

13 MP kamera çözünürlüğüne sahip olan akıllı telefon, LED flaş teknolojisi ile destekleniyor. 1080p Full HD video kayıt çözünürlüğü, kamera özelliklerine göre yeterli seviyede olsa da, karanlık ortamlarda çok net görüntüler almanız pek mümkün olmuyor.

Ön kameraya baktığımızda ise 720p video çözünürlüğüne ve 5 MP kamera çözünürlüğünün bulunduğuna şahit oluyoruz.

Levono K5 Bilinmeyen Özellikleri

Temel Donanım Özellikleri

ARMv8 64 bit işlemci mimarisine sahip olan telefonun grafik işlemcisi Adreno 405 olup, Qualcomm Snapdragon 415 MSM8929 Yonga setinden destek alıyor. GPU frekans değeri 550 MHz olan cihazın CPU Frekansı 1.4 GHz olup, 8 CPU çekirdeğine sahip.

2 GB RAM özelliğine sahip olan telefonun 16 GB dahili depolama alanı sunması, sınıfındaki telefonlara kıyasla normal kabul edilebilir olsa da, hafıza kartı desteğinin 32 GB olması bu anlamda yetersiz kabul edebileceğimiz bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

Vibe UI kullanıcı ara yüzüne sahip telefonun işletim sistemi Android, işletim sistemi versiyonu ise Android 5.1.1 Lollipop olarak göze çarpan özellikler arasında yer alıyor.

Sonuç: Sonuç olarak cihazın genel özelliklerinin önemli bir bölümü, orta seviyede bulunan diğer markaların biraz altında kalıyor. Bu özelliklere göre, pil kapasitesinin yeterli olacağı, söyleyebileceğimiz şeylerden birisidir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı