Mobil

Lenovo Z5 Format Nasıl Atılır?

Günümüzde telefonlarda virüs, yavaşlama ve buna benzer sorunlar ortaya çıkmaktadır. Ayrıca telefonu kullandıkça donma gibi sorunlarla da karşılaşabilirsiniz. Eğer bu gibi durumlar ile karşılaşıyorsanız mutlaka yapmanız gereken işlemi telefona format atmak olacaktır. Ancak bilmeniz gereken ilk şey telefona format atmak dikkat talep eden bir uygulamadır. En ufak hatanız telefonunuzun arızalanmasına ya da format işleminin yarıda kalmasına sebep olabilir. Lenovo Z5 format atmak için telefonunuzdaki uygulama, resim, video ve belge tarzı şeylerin yedeğini almanız gerekecektir. Format attıktan sonra telefon sıfırlanacağı için mutlaka yedekleme alınması gereklidir. Eğer telefonunuzun içerisinde size gerekli olan hiçbir bilgi yok diyorsanız, yedekleme işlemi yapılmadan da format yapabilirsiniz.

Lenovo Z5 Format İşlemi Öncesi ve Sonrası

Lenovo Z5 format işlemi öncesi yapmanız gereken şey telefonun içerisindekileri bir yere aktarmak olacaktır. Bunun ardından format işleminizi isterseniz ayarlar menüsünden, isterseniz de telefon üzerindeki tuşlar yardımı ile yapabilirsiniz. Tuşlar yardımı ile format daha çok ayarlar menüsüne ulaşım olmayınca tercih edilmektedir. Format işlemini başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra tüm bilgiler ve veriler silinmiş olacaktır. Kısaca telefonunuz ilk alınmış haline geri dönecektir. Bununla beraber telefonunuz daha hızlı olacak, yavaşlama ve donma gibi sorunlardan da kurtulacaksınız.

Lenovo Z5 Format Atma İşlemi

Bu işlemi yapmak için en uygun yol ayarları kullanmak olacaktır. Fakat ayarlara ulaşmanız mümkün olmaması durumunda nasıl format atacağız? Bunun için ilk olarak telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Telefonu kapattıktan sonra ses tuşu yardımı ile wipe user data`nı seçip açma düğmesine basmalısınız. Bu işlem bittikten sonra fuse wipe data`nı seçerek yine açma düğmesine dokunmalısınız. Bunun ardından yes yazısını seçtikten sonra format işleminiz başarılı bir şekilde başlatılmış olacaktır. Lenovo Z5 telefonun da format işlemi bitene kadar hiçbir tuşa basmamanız gereklidir. Sabırlı bir şekilde işlemin bitmesini bekledikten sonra telefon fabrika ayarlarına geri dönmüş olacaktır. Bu zaman telefonunuz ilk haline geri dönecek ve daha işlevsel bir hale gelecektir. Format bittikten sonra telefonda olan uygulamalarda silinmiş olacaktır.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı