Mobil

LG G3 Hard Reset Nasıl Atılır Nedir?

Android bildiğimiz üzere açık kaynaklı bir işletim sistemidir. Açık kaynaklı olmasından dolayı, üreticiler bazı noktalarda problemlere kendi yollarıyla çözüm üretebiliyorlar.

Cihazları, fabrika ayarlarından sınırlamak neredeyse bütün cihazlarda aynıdır. Ama hard format atma gibi komplike konular az da olsa faklılık gösterebiliyor.

Hard Format Nasıl Atılır?

Telefonunuzun Ayarlar menüsüne erişim sağlayamıyorsanız ya da ekran desenini unuttuysanız ve yahut benzeri durumlardan biriyle karşı karşıya iseniz telefondaki tuşları kullanarak Hard Reset işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İlk olarak cihazınızın şarjınızın minimum %50 olduğundan eminseniz telefonunuzu kapatın. Daha sonra ise telefonun arka kısmında yer alan Ses Kısma ve Power (Güç) tuşlarına aynı anda basılı tutun. Bu işlemi yapmaya devam ederken telefon ekranınızda beliren LG Logosunu gördüğünüzde Ses Kısma tuşuna basmaya devam ederken Güç düğmesine basılı tuttuğunuz parmağınızı çekin ve tekrar basmaya devam edin. Sonrasında ise telefonunuz açılacak ve ekranda “Erase all user data &restore default settings” yazısı belirecektir. Simdi ise ses kısma tuşuna kullanarak “Yes” yazılı butonun üzerine gelin ve “Güç” düğmesi ile bu butonu seçin. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra ise ekranınızda “Factory Reset Processing… “ yazısı karşınıza çıkacaktır ve böylece format işleminiz başlayacaktır. Cihazınız iki defa açılıp kapanacak ve en sonunda format atılmış bir şekilde yeniden açılacaktır. Bu işlemi yaparken sabırsızlanıp telefonunuza müdahalede bulunmayın ve sabırla cihazınızın açılmasını bekleyin.

Hard Format Nedir?

Akıllı telefonlar da aynı bilgisayarlar gibi bir işletim sistemi ile birlikte gelmektedir. Bu cihazların kalbi tümüyle işletim sistemleridir. Eğer yazılım düzgün çalışmıyorsa telefonunuz ya da bilgisayarınız da çalışmayacaktır. Telefon içerisinden, yazılımı sıfırlayarak yaptığınız format cihazınızı fabrika ayarlarına döndürmenize yarıyor. Ama ya telefonunuz açılmıyorsa ne olacak?

Hard Format, cihazın içerisinde bulunan ROM’un tamamen sıfırlanıp, tekrardan varsa hatalarından temizlenerek yeniden yüklenmesi anlamına gelir.

Yazılım hatası sebebi ile açılmayan bir telefonu, hard format atarak kullanılabilir hale getirebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı