Mobil

LG K30 Format Nasıl Atılır?

Lg K30 Model Telefona Format Nasıl Atılır?

Akıllı telefonlar piyasasındaki kapışma herkesin malumudur. Bilindiği üzere 2007 yılından itibaren cep telefonları adeta evrim geçirmiş ve bu evrimin sonucunda da, farklı çeşitlerde akıllı telefonlar piyasaya hızlıca sürülmüştür. Akıllı telefonlar furyasını ilk baştan şirket Apple olmasına rağmen, zaman içerisinde birçok teknoloji devi akıllı telefonlar piyasasına hızlı girişler yapmıştır. Özellikle Apple, İphone modeli telefonlar ile teknoloji alanında büyük çığırlar açsa da, onu takip eden Samsung ve Huawei gibi devler de bu alanda hiç geri kalmamıştır. Hatta şu zamanlarda yaşanan ticaret savaşlarının da o yıllarda temelinin atıldığını söylemekte yarar var. Çünkü gelişen Dünya’da en önemli sektörlerin başını akıllı telefonlar piyasası almaya başlamıştır. Android ve Symbian gibi işletim sistemlerinin de geliştirilmesiyle, akıllı telefonlar piyasası adeta Bilgisayar piyasası gibi kilit bir konuma gelmiştir. Tabii ki bu sektöre Dünya’ca ünlü beyaz eşya üreticisi BEKO’nun girmemesi olmazdı.

İşte bu piyasada en çok kullanılan telefon modellerinden birisi de, Beko LG K30 model akıllı telefondur. Bu akıllı telefon hem ucuz hem de yedek parça hizmetlerinin ucuz olması sebebiyle piyasa da çok fazla tutulmuş, Android desteği sayesinde de piyasa da en fazla satın alınan telefon haline gelmiştir. Bu telefonun ayarları ve uygulamaları da oldukça kolay olduğundan ötürü, sistemsel anlamda teknik servis hizmetini minimuma indirmiş olan BEKO firması, telefonun formatlanması ve yeniden yapılandırılması işlemini de teknik servise gerek duymadan müşterilerine sağlayabilmiştir. İşte sizlere LG K30 Model Telefona Format Nasıl Atılır bu yazımızda onu anlatacağız. Bu telefonun tüm özelliklerini, format atılmasından sonra neler yapılması gerektiğini de en ince detayına kadar sizlere anlatacağız.

Ayarlar Menüsünden Format Atma

Normal şartlarda akıllı telefonlara format atmak kolay bir iş değildir. Ancak LG K30 Model Telefona Format atmak oldukça kolay ve basit bir iştir. Bu format atma işleminin aslında iki yolu vardır. Beko firması, müşterilerinin telefon teknik servis hizmetlerinin en aza indirmek amacıyla, format işlemini telefonla beraber verdikleri kitapçıkta net bir şekilde anlatmaktadır. İlk işlem telefon menüsü üzerinden yapılmaktadır. Telefonun ayarlar menüsüne giriyoruz. Ayarlar menüsünden genel sekmesini buluyoruz. Genel sekmesine girdikten sonra yedekle ve sıfırla diye bir menü geliyor karşımıza. Burada yedekleme işlemine onay verirseniz format atma işlemi uzamaktadır. Zaten telefondaki tüm verileri hafıza kartına kayıt edecek olursanız, yedekleme işlemine gerek kalmayacaktır. Telefon numaralarınızı da sim karta kayıt ederseniz, hiçbir problem yaşamazsınız. Bu menüye girdikten sonra, Fabrika verilerini sıfırla menüsüne giriyoruz. Buradaki olay, sistemdeki tüm verilerin silinmesi ve telefonun ilk fabrika ayarlarına geri dönülmesini sağlamaktır. Bu işlemden sonra telefonu sıfırla menüsünü seçiyoruz. Bu işleme başladığınızda ardından her şeyi sil diye bir buton gelecektir. Ona bastığınız anda, işlem tamamdır. Telefon kendi kendini formatlayarak birkaç dakika içinde ilk fabrika ayarlarına geri dönecektir. Bu işlemi yaparken sim ve hafıza kartına da aynı işlemleri uygulamayınız. Aksi takdirde oradaki tüm veriler de formatlanacaktır.

Sistem Tuşları İle Format Atma

Bu işlem daha çok komple sistem formatı atmak isteyen kullanıcıların tercihidir. Çünkü bu yöntem de komple sim kart ve hafıza kartına da format atılması sebebiyle verilerin kaybı söz konusu olmaktadır. Ancak veri kaybı yaşamak istemeyen kullanıcıların yapması gereken, bu işlemi yaparken hafıza kartını ve sim kartı çıkarmak olacaktır. Bu işlemi yaparken öncelikle güç ve ses tuşlarına aynı anda basıyoruz. Bu basım işlemini LG logosunu görünceye kadar devam ediyoruz. Bu basma işlemini yaparken bir süre sonra karşımıza LG logosu gelecektir. LG logosu geldiğinde elinizi iki tuştan birden çekiyorsunuz. Ardından güç tuşuna tekrar bastığınızda karşınıza bir menü gelecektir. Karşınıza gelen menü de Factory Hard Reset yazması gerekiyor. Bu menüye tıkladıktan sonra karşınıza Erase All User Date sekmesi çıkacaktır. Bu sekmeye tıklamadan önce kesinlikle ve kesinlikle Sim kartınızın sistemde takılı olmaması gerekmektedir. Aynı şekilde hafıza kartınızı da çıkarmanız gerekmektedir. Aksi takdirde içlerindeki telefon numaralarından tutun, tüm dosyalara kadar hepsi silinecektir. Sonrasında System Restore Default sekmesine tıkladığınız anda iş bitmiş demektir. Telefona format atılmaya başlanmış ve birkaç dakika içinde formatlanmış telefonunuz hazır demektir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı