Mobil

LG V30S Thinq Nasıl Format Atılır?

Günümüzde telefonlarda oluşan bazı sorunlardan dolayı format atma ihtiyacı duyulmaktadır. Bu sorunlar genel olarak donma ve telefonun yavaşlaması olmaktadır. Bundan başka telefonun ikinci el olarak satışı zamanı da format atmak gerekebilir. Ancak format öncesin rehberinizdeki kişilerin ve size gerekli olan diğer verilerin yedeğini almalısınız. Çünkü format sonrasında telefonunuz sıfırlanacak ve eski bilgilerinize yeniden ulaşamayacaksınız. LG V30S Thinq format atmak istiyorsanız öncelikle şarjınızı kontrol etmelisiniz. Çünkü format işlemi sırasında şarjınızın bitmesi durumu ile karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden telefonunuzun şarjı olmadan format işlemeni başlatmamalısınız.

LG V30S Thinq Format İşlemi Zamanı Oluşabilecek Sorunlar

Bilindiği üzere format işlemi oldukça zorlu bir prosedürdür. Bu sebeple format esnasında birden fazla sorun ile karşılaşabilirsiniz. Format sırasında sorunların oluşmasına başlıca sebep telefonun düğmelerini basmanızdır. Telefonun format olunma sırasında hiçbir düğmeye basmamalısınız. Tuşlara basmanız durumunda format durdurulabilir ve hatta telefonun tamamen kapanmasına sebep olabilir. Ayrıca telefonun şarjının en az %50 ile %60 oranlarında olmasına da dikkat edilmelidir. İsterseniz format işlemini telefonunuz şarjda iken gerçekleştirebilirsiniz. LG V30S Thinq format işlemi sonunda telefonunuzdaki her şey sıfırlanmış olmalıdır. Eğer telefonunuz tamamen sıfırlanmadıysa format işleminizi doğru bir şekilde yapmamışsınız demektir.

LG V30S Thinq Format Prosedürü Nasıl Gerçekleşir?

Telefonunuzu format etmek için iki çeşit yöntem bulunmaktadır. Bunlardan biri telefonun menüsünden ayarları kullanarak telefonu fabrika ayarlarına geri döndürmektedir. Fakat bazı durumlarda telefonun menüsüne erişim sağlamak mümkün olmayabiliyor. Bu zaman telefonu ikinci alternatif yol ile format edebilirsiniz. Eğer menüye erişim sağlayabiliyorsanız ayarlardan genel bölümünü seçip, ardından yedekle ve sıfırla kısmına geçiş yapmalısınız. Bunun hemen ardından telefonu sıfırla yazısını seçmelisiniz. Son işlem olarak her şeyi sil üzerine basmanız gerekecektir. Menüye erişememeniz durumunda ise izlemeniz gereken adımlar daha farklıdır. İlk önce LG V30S Thinq telefonunu kapatmalısınız. Ardından ses tuşları ile güç düğmesini aynı anda basılı tutacaksınız. Sonraki işlem olarak factory hard reset yazısına tıklamalısınız. Bir süre bekledikten sonra karşınıza delete user reset yazısı gelecek. Bu yazıyı tıkladıktan sonra telefonunuz fabrika ayarlarına geri dönmüş olacaktır.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı