Mobil

LG V60 ThinQ Özellikleri Sızdı

LG’nin amiral gemisi olarak tanımlanan LG V60 ThinQ telefonu sızdı. 2020 Dünya Mobil Kongresi’nde tanıtılacağı düşünülen akıllı telefonun tanıtımı ertelenmişti. Buna rağmen yaşanan sızıntı sebebiyle LG V60 ThinQ hakkında pek çok bilgi edinmek mümkün oldu.

LG Coronavirüs Sebebiyle MWC 2020’ye Katılmayacak

LG geçtiğimiz haftalarda dünyanın en önemli teknoloji kongrelerinden biri olan MWC 2020’ye katılmayacağını duyurmuştu. Corona Virüsü salgını sebebiyle bu kararı aldığını belirten dünya teknoloji devi, hem çalışanlarının hem de müşterilerinin sağlığını oldukça önemsediklerini ve bu sebeple katılım sağlamama kararı aldıklarını belirtmişti. Elbette ki bu durum akıllarda LG V60 Thin’in tanıtılmasını merakla bekleyen kitlenin aklında soru işaretleri yaratmıştı. LG de kendileri tarafından düzenlenecek olan bir etkinlikte yeni cihazların tanıtılacağı müjdesini vermişti fakat büyük merakla beklenen LG V60 Thin’e dair pek çok bilgi ve görsel düzenlenmesi beklenen etkinlik öncesinde sızdı.

LG V60 ThinQ Özellikleri

LG V60 ThinQ LG için oldukça önemli bir telefon çünkü LG G serisini sona erdirerek V serisiyle yola devam edecek. 2020 Mart veya Nisan gibi tanıtılması beklenen v60 ThinQ sonrasında yılın sonlarına doğru çıkacak olan 5G telefonlarını tanıtmaya hazırlanan LG, 2019 yılını zararla kapatmıştı. Bu sebeple son derece dikkat çene bir telefon hazırlığına giren teknoloji devi, LG V60 ThinQ ile istediği etkiyi yaratabilir.

LG V60 ThinQ özellikleri arasında en çok dikkat çeken dörtlü kamera ve dörtlü mikrofon setleri. Dört kamera sensörünün detayları henüz sızmadı fakat bu sensörler arasında ultra geniş açı, telefoto, makro ve derinlik sensörlerinin yer alacağı düşünülüyor. Aynı şekilde dörtlü mikrofon sistemi de oldukça dikkat çeken ve LG’yi rakiplerine göre farklılaştıran bir yenilik. Çoğu akıllı telefonda iki veya üç mikrofon seti kullanılıyor. LG yenilikçi bir yaklaşımla bu sayıyı dörde çıkarmış gibi görünüyor. Böylece hem gürültüyü önlemek mümkün olacak, hem de kullanıcıya daha tatmin edici bir video çekim deneyimi sunulacak.

LG V60 ThinQ ile İkinci Ekran Seçeneği

Telefona dair sızan tek bilgi bununla da sınırlı değil. Kılıfında ikinci bir ekranın daha olacağı belirtilen LG V60 ThinQ, bu kılıf sayesinde ikinci ekranı da opsiyonel olarak kullanıma sunacak. Bu iki ekran arasında yeni geliştirilen menteşe sistemi kullanılarak bağlantı kurmak mümkün olacak.

LG V60 ThinQ 6.7 ve 6.9 inç aralığında bir boyuta sahip olacak gibi görünüyor. Snapdragon 865 yonga seti, 8 GB RAM, 5000 mAh gücündeki batarya ve 256 GB’a kadar depolama seçeneği mevcut olan telefon bu yıl kendinden söz ettirmeye kararlı gibi görünüyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı