Mobil

LG’den Katlanabilir Telefon Yolda!

Akıllı telefon pazarında eskisi kadar varlık gösteremeyen LG eksi günlerine geri dönmek için yeni katlanabilir ekranlı akıllı telefonu üzerinde çalışıyor. 

2019 yılının başında Samsung Galaxy Fold modeli ile katlanabilir ekran dönemini başlatmıştı. Samsung’un ardından Huawei ve Xiaomi’de kendi katlanabilir ekranlı akıllı telefonlarını tanıtmıştı. Samsung’un Galaxy Fold modeli ile başlattığı yatay formdaki katlanabilir ekranlı akıllı telefon tasarımının ardından Motorola’da 2004 yılında duyurduğu Razr modelini dikey katlanabilir ekran formu ile yeniden yorumlanmıştı. 

Katlanabilir ekranlı akıllı telefonlar yeni yeni pazarda tanıtılmaya başlanırken bir dönemlerin ünlü akıllı telefon üreticisi LG, Galaxy Fold ve Mate X benzeri bir katlanabilir ekranlı akıllı telefon üzerinde çalışıyor.

Doğru sızıntılarıyla adından söz ettiren LetsGoDigital, LG’nin geçtiğimiz günlerde aldığı lisansa ulaştı. LG lisansına göre LG’nin yeni akıllı telefonu Huawei Mate X modeline benzeyecek. 

Daha önceden katlanabilir ekranlı akıllı telefonlar için yeşil ışık yakan LG’nin mobil departmanının başındaki isim olan Huang Zhenghuan, katlanabilir erkanlı bir akıllı telefon üzerinde çalıştıklarını doğrulamıştı. Zhenghuan’ın bu açıklamasının ardından LG’nin yeni akıllı telefonuna dair yeni bir bilgi ortaya çıkmamıştı.

Üçlü Kamara Kurulumuna Sahip Olacak!

Şimdilik özellikleri bilinmeyen LG’nin yeni katlanabilir ekranlı akıllı telefonunun Huawei Mate X modelinde olduğu gibi üç arka kamera ile birlikte gelmesi bekleniyor. LG’nin katlanabilir ekranlı akıllı telefonuna dair bilgilerin önümüzdeki günlerde netlik kazanması bekleniyor. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı