Mobil

Lifeproof Kılıf Nasıl Temizlenir?

Günlük hayatımızda akıllı telefonlarımızı pek çok farklı yerlerde kullanıyoruz ve bu kullandığımız alanlarda telefonumuz çevre şartlarından oldukça fazla etkileniyor. Bunun önüne geçmek için kullandığımız kılıflar ve telefon koruyucuları ise belirli bir zaman sonra pislenmektedir. Bu nedenle pislenen kılıflar ve koruyucular telefonun zamanla görüntüsünü etkileyecek ve puslu bir görüntü olacak. Bunun için kılıf temizliğine ihtiyaç vardır. Peki, Lifeproof kılıf nasıl temizlenir? Şimdi sizlere bundan bahsetmeye çalışalım.

Lifeproof Kılıf İç ve Dış Temizliği

Bu tür kılıflar telefonun tüm çevre şartlarından korunmasını sağlıyor ancak bazı durumlarda da zamanla alakalı olarak kirleniyor. Bunun için de doğal olarak temizliğe ihtiyaç duyuluyor. Lifeproof kılıf temizleme işleminde dikkat edilmesi gerekenler bulunduğundan dolayı, şimdi sizlere bu hususlardan bahsetmeye çalışalım.

  • Kılıfların dış etkenlerden temizlenmesi için ıslak mendil veya nemli bir bez kullanılabilir. Bunun yanı sıra, bazı lekeler sert olduğundan dolayı, bu lekeleri çıkarmak için diş fırçası kullanabilirsiniz.
  • Lifeproof kılıf temizliğini kimyasal temizleyiciler ile gerçekleştirdiyseniz, suyun altında iyice durulamanız gerekir. Bu şekilde kılıfın aşınmasının da tamamen önüne geçilmiş olur.
  • Ayrıca Lifeproof kılıf temizlerken kılıfı telefondan çıkarmanıza gerek yoktur. Tüm açık alanlarını kılıfın özelliği ile kapattığınız sürece, suyun altından deterjanla yıkayabilirsiniz. Çünkü bu tür kılıflar su sızdırmaz özelliğe sahip olur.
  • Telefonda bulunan ıslaklığı silmek için havlu tarzı bezleri kullanmamanızı öneririz. Çünkü bu bezler kılıfın çizilmesine sebep olabilir.
  • Kılıf şartlar sebebi ile içerisine küçük alanlardan toz ve kir alır ve kılıfın içerisi pislenir. Bunun önüne geçmek için de yapılması gereken Lifeproof kılıf iç temizliği olur.
  • Bu temizliği gerçekleştirirken kılıfı telefondan çıkarın ve güzel bir şekilde deterjanla telefon kılıfınızı yıkayın. Aynı zamanda kimyasal maddeye kılıfı koyup bir süre bekletebilirsiniz.
  • Sonrasında ise kılıfı tamamen kurutarak telefona takmayı unutmayın. Bu şekilde telefonunuzun daha aktif bir şekilde korunmasını sağlayabilirsiniz.

Lifeproof kılıf temizliği gerçekleştirirken, sizlere bahsettiğimiz bu hususlara dikkat etmeniz, telefon ve kılıfın özelliklerini kaybetmemesi için oldukça önemlidir. Lifeproof kılıf temizliği yapmak için, bu şekilde yolları izleyebilir, daha sonra telefonunuzun sızdırmazlık özelliğini kontrol edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı