Mobil

Meizu 16 Format Atma

Devrimizde teknolojinin gelişmesi ile beraber akıllı telefonlarda çeşitli sorunlar ortaya çıkmaktadır. Bunlar daha çok telefonun yavaşlaması, donması ve virüs bulaşmasıdır. Bu gibi durumlarda telefonun sıfırlanması gereklidir. Meizu 16 format atma işlemini yapmadan önce telefonunuzdaki dosyaların yedeklerini almalısınız. Eğer dosyaların yedeğini almazsanız telefonunuzdaki tüm bilgiler silinecektir. Bu sebepten format öncesi mutlaka yedekleme işlemi yapılmalıdır.

Meizu 16 Format Zamanı Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu telefon modelinde format esnasında telefonunuzun şarjının yüksek olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca telefonda size gerekli olan belgeleri de başka bir yere aktarmalısınız. Çünkü format sonrasında telefonunuz sıfırlanacaktır. Meizu 16 modeline format atma zamanı diğer tuşlara dokunmamalısınız. Eğer format sırasında müdahale ederseniz yeniden format atmak durumu ile karşılaşabilir ya da telefonun arızalanmasına sebep olabilirsiniz. Bu sebeple sıfırlamayı yapacağınız zaman tüm bu kurallara uyum sağlamalısınız.

Meizu 16 Format Nasıl Atılır?

Telefona format atmak için iki tür yol bulunmaktadır. Bunlardan biri menü yardımı ile format olmak yoludur. Bunun için öncellikle telefonun menüsüne erişiminiz bulunmalıdır. Eğer menüye erişebiliyorsanız ayarlar bölümünün üzerine dokunmalısınız. Bu işlemin ardından yedekle ve sıfırla – fabrika ayarlarını sıfırla – telefonu sıfırla – her şeyi sil adımları izlemelisiniz. Bu adımları izledikten sonra telefonunuzun format işlemi başlayacaktır.

Meizu 16 tuşlarla format atmak için yapmanız gereken ilk işlem telefonunuzu kapatmak olacaktır. Telefonu kapattıktan sonra güç düğmesi ile beraber ses açma/kapama tuşuna basmalısınız. Ardından telefonun ekranında Meizu logosu göründüğü zaman tuşları bırakabilirsiniz. Sonraki pencere ise karşınıza “System Upgrade” ve “Clear Data” yazıları çıkacaktır. Burada “System Upgrade” yazısının yanında yer alan mavi onayı tikini kaldırmalısınız. İşareti kaldırdıktan sonra “Clear Data” seçeneğinin yanında mavi tiki aktif etmelisiniz. Son işlem olarak “Start”-a dokunup format işlemini başlatabilirsiniz. Tüm bu adımları sırası ile düzgün bir şekilde yaptıktan sonra Meizu 16 format işleminiz  başarılı bir şekilde gerçekleşmiş olacaktır. Telefonunuz artık fabrika ayarlarına geri dönmüş olacak ve ilk aldığınız halindeki gibi hızlı, aynı zamanda akıcı bir performans sergileyecektir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı