Mobil

Meizu Telefon Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Akıllı telefonlar piyasası büyük güçlerin savaştığı, hatta delicesine savaştıkları ve büyük pastadan büyük dilimi almaya çalışan şirketlerin kavgasını aslında uzun yıllardır görüyoruz. Sadece bu şirket savaşlarının en başından beri ekonomiye yansımalarını insanlar daha yeni yeni fark etmeye başladılar. Akıllı telefonlar piyasasında birçok büyük dev, kendi marka ve modellerini piyasada baskın yapabilmek için kıyasıya bir rekabet içindeler. Bu rekabet aslında devletlerin de bir nevi teknoloji rekabeti anlamına geliyor. Amerika ve Çin bu konudaki iyi büyük dev rakip olsa da, başka devletlerin de bu konuya eğildiklerini görebiliriz. Özellikle AB’den ayrılan İngiltere’nin, AB ülkeleri ile ciddi rekabete tutuşacağını düşünürsek General Mobile şirketinin bu konudaki önemini de sanırım anlatmaya gerek kalmayacaktır. Gerek Baltık gerek AB ülkeleri olsun, akıllı telefonlar konusunda yaşanan rekabetin önümüzdeki yüz yılda büyük bir etki yaratacağını düşünmek çok da yanlış bir fikir gibi gözükmemektedir.

İşte Çin piyasasından sonra Dünya piyasasına açılan başka bir telefon markası da Meizu markasıdır. Çinli akıllı telefon devi Huawei’den sonra Dünya üzerinde en çok satılmaya başlanan marka Meizu marka akıllı telefonlardır. Bu akıllı telefonların çok sayıda özelliği mevcut olmasına rağmen, tutulmasının sebebi hem ucuz hem de yedek parça bulması oldukça kolay bir telefon modeli olmasından kaynaklandığı biliniyor. 2003 yılında kurulan şirketin ürettiği Meizu marka telefonların tüm yarı iletken yedek parçalarını Dünya’da ki her ülkede bulmak mümkün. İşte bu telefonda diğer bir özellik daha mevcuttur. Herhangi bir uygulama olmadan ekran görüntüsünü almak sadece bu telefona mahsus bir özelliktir. Sizlere Meizu Telefon Ekran Görüntüsünü Alma yöntemini bu makale de anlatacağız.

Güç Tuşu İle Ekran Görüntüsü Alma

Ekran görüntüsü alma olayı aslında birçok telefon için işkenceye dönüşen bir durumdur. Ancak Meizu Telefon Ekran Görüntüsü almak için öyle çok bir zorluğa veya sıkıntıya katlanmanıza gerek yoktur. Bunun için kullanılacak ilk yöntemimiz ekran ve güç tuşlarının birlikte kullanımı sonucu çekilecek olan ekran görüntüsü şeklidir. Telefonunuzun ekran görüntüsünü almak isterseniz, güç ve ses tuşlarına aynı anda basmanız gerekmektedir. Bu iki tuşa aynı anda bir iki saniye kadar basılı tuttuğunuz anda, bir deklanşör sesi duyacaksınız. O deklanşör sesini duyduktan sonra işleminiz tamam olacaktır. Çünkü telefonunuzun ekran görüntüsü alınmış demektir. Telefonunuzun ekran görüntüsünü görmek için galeri bölümüne gitmeniz yeterli olacaktır. Eğer burada bulunmuyor ise, telefonunuzun screenshot bölümüne giderek de ekran görüntüsüne ulaşabilirsiniz.

Mobil Uygulama İle Ekran Görüntüsü Alma

Eğer daha detaylı ekran görüntüsü almak veya ekran görüntüsünün videosunu çekmek istiyorsanız bu konuda Google Play Store bünyesinde yüzlerce ekran görüntüsü ve kaydı alan uygulamalardan birini seçerek bunu yapabilirsiniz. Google Play Store bünyesinde VRecorder gibi ekran görüntüsünü detaylıca alan, hatta ekran görüntüsünün videosunu çeken uygulamalardan birini telefonunuza indirmek yeterli olacaktır.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı