Mobil

Messenger Rooms, WhatsApp’ın Beta Sürümüne Dahil Edildi

Geçtiğimiz Nisan ayının sonlarına doğru Facebook, Messenger Rooms adını taşıyan yeni videolu görüşme uygulamasını tanıtmıştı. Bu uygulama sayesinde kullanıcılar aynı anda 50 kişilik görüntülü konferanslara katılabiliyorlardı. Koronovirüs salgını nedeniyle insanların eve kapanmasından ötürü aralarında Skype ve Zoom’un da bulunduğu görüntülü konuşma uygulamalarının kullanıcı sayısı hızla arttı. Facebook da yeni geliştirdiği bu uygulama ile pastadan pay kapmanın peşindeydi. 

Görünen o ki çok yakında WhatsApp da Messenger Rooms ile entegre çalışmaya başlayacak. Öyle ki programın beta sürümünde bu entegrasyon sağlandı bile.

Android için beta sürümünde fark edildi

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarının başında gelen WhatsApp’a eklenecek bu yeni özellik, yazılı iletişimin haricinde kullanıcıların 50 kişilik görüntülü konferans odaları oluşturabilmelerini sağlayacak. 

WABetaInfo sitesinde yer alan habere göre WhatsApp Beta’nın Android için 2.20.163 numaralı sürümünde Messenger Rooms entegrasyonu eklenmiş durumda. Bu sayede kullanıcılar hızlıca grup video görüşmesi yapabiliyorlar. Muhtemelen beta sürecinde özelliğin ne kadar verimli çalıştığı test edilecek. Varsa hatalar tespit edilip giderilecek ve Messenger Rooms özelliği yakında tüm kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Uygulamaya birçok kısayol eklendi

WhatsApp üzerinden Messenger Rooms ile sohbet oluşturmak için uygulamanın kısayollar sekmesine yeni bir “Rooms” seçeneği eklenmiş. Bunun dışında yazışmaların olduğu ekranın sol tarafındaki kamera ikonunun bulunduğu yerde de Rooms kısayolu mevcut. Buna bastıktan sonra uygulama size Messenger Rooms özelliğini nasıl çalıştığına dair kısa bir bilgilendirme yapıyor.

Bu adımdan sonra kullanıcılar “Messenger üzerinden devam et” butonuna dokunmak zorundalar. Ardından Messenger uygulaması açılıyor ve yeni sohbet odası oluşturulabibliyor. Buna benzer bir ikinci kısayol ise WhatsApp Çağrıları sekmesinde yer alıyor. 

Tüm bunları yapabilmek için telefonda Facebok Messenger uygulamasının kurulu olması ne yazık ki şart.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı