Mobil

Microsoft Telefonunuz Uygulaması Arama Yapabilecek

Microsoft’un Windows PC’de kullanılabilen ve kullanıcıların telefonlarında yapabildiklerini bilgisayarlarında yapmalarına imkan tanıtan Microsoft Telefonunuz uygulaması yeni bir güncelleme aldı. Yeni güncelleme ile birlikte bilgisayarınız üzerinden “Telefonunuz” uygulamasıyla arama yapabileceksiniz. 

Yazılım devi Microsoft’un “Telefonunuz” uygulaması geçtiğimiz yıllarda duyurulmuştu. Microsoft’un bu yeni uygulamasıyla birlikte tıpkı Apple’ın iPhone modelleri ile Mac modelleri arasında olan bağlantı Windows işletim sistemi ile Android işletim sistemi arasında gerçekleşiyordu. Kullanıcıların bilgisayarları üzerinden telefonlarının medya erişimine, kısa mesaj göndermeye, PC üzerinden bildirim almaya ve çeşitli işlemler yapmalarını sağlıyor. Yeni güncelleme ile birlikte artık kullanıcılar bilgisayarları üzerinden telefonlarından arama yapabilecek. 

Microsoft’un uzun bir süredir Windows Insider programı çatısı altında test ettiği özellikle birlikte Android 7.0 işletim sistemi üstü sürümlerde kullanılabilecek. Microsoft’un bu yeni özelliği Note 10 tanıtımında duyurulmuştu. 

Telefon Kolay Bir Şekilde Eşlenebiliyor!

Microsoft Telefonunuz uygulamasının yeni özelliği sayesinde artık Android kullanıcıları PC üzerinden aram yapabilecek, kişilere erişebilecek ve arama geçmişini görüntüleyebilecek. Kullanıcılar ayrıca PC üzerinden başlattıkları aramayı yeniden telefonları üzerinden sürdürebilecek. Bu özelliğin kullanılabilmesi için Windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayarınız ile telefonunuzun Bluetooth üzerinden bağlı olması gerekiyor. Kullanıcılar cihazlarını eşlediğinde arama listesine ve tuş takımına bilgisayarları üzerinden erişebilecek. 

Microsoft Windows 10 işletim sistemi ile birlikte sunulan telefonunuz uygulaması ayrıca ekran yansıtma, kalem desteği gibi önemli özellikleri de içeriyor. Microsoft’un Telefonunuz uygulamasının ilerleyen günlerde yeni özelliklerle güncellenmeye devam etmesi bekleniyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı