Mobil

Milyonlarca Kişinin İndirdiği Uygulamalarda Virüs Tespit Edildi

Milyonlarca Kişinin İndirdiği Uygulamalarda Virüs Tespit Edildi

Google Play Store’da yer alan ve şimdiye kadar yaklaşık 440 milyon kere indirilen uygulamalarda zararlı yazılımlar tespit edildi. BeiTaAd ismi verilen bu zararlı yazılım, şimdiye kadar 238 tane popüler yazılımda görüldü. İşin ilginç yanı ise bu zararlı yazılımın, Lookout adındaki güvenlik firmasının Google’a tam 7 ay sonra bildirmiş olması.

Milyonlarca Kişinin İndirdiği Uygulamalarda Virüs Tespit Edildi

Zararlı Yazılım Çok Geç Tespit Edildi

Lookout adındaki güvenlik firması, Google Play Store’da yer alan uygulamaların içinde Çin menşeili BeiTaAd ismi verilen zararlı bir yazılım tespit etti. Şirketin, Google’a gönderdiği raporda 238 tane uygulama da bu yazılımın olduğu belirtildi. En şok edici olay ise bu uygulamaları şu ana kadar yaklaşık 440 milyon kez indirilmiş olmasıydı.

Google tarafından yapılan açıklama da BeiTaAd adı verilen zararlı yazılımın bulunduğu 238 uygulamanın Google Play Store’dan kaldırıldığını ve diğer uygulamalarında detaylı bir şekilde incelemeye alındığını belirtti. Buna ek olarak 238 uygulamanın ismini de paylaşan Google yetkilileri, akıllı telefon ve tabletlerden bu uygulamaların silinmesini önerdi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı