Mobil

Mobil Veri Kullanım Bildirim Uyarısı Al Ve Kapatma

Sınırsız veri planına sahip olduğumuz için yeterince şanslı değiliz; bu da web’de gezinme, video yayını ve diğer mobil etkinliklere aylık bir pay ayırma konusunda çok fazla endişeye neden olabilir. Bir veri sınırını aşmak küçük bir servete mal olur ve tüm bu verilerin nereye gittiğini takip etmek zor olabilir.

Son zamanlarda, bazı Android kullanıcıları Google Haberler uygulaması sayesinde arka plandaki bir ton veriyi kullandıkları için aşırı masraflarla karşı karşıya kaldıklarını bildirdi. Bazı durumlarda, bu hata kullanıcılarına faturalarında yüzlerce dolara mal olmuştur ve sorunu çözmenin tek yolu arka plan verilerini devre dışı bırakmak veya uygulamayı silmek olmuştur.

Google Haberler’i kullansanız da kullanmasanız da, telefonunuzda aktif olarak meşgul olmasanız bile veri yiyen uygulamalarınız vardır; bu da size maliyetli olabilir. Veri kullanımınızı kontrol etmek için cihazınızın Ayarlar uygulamasına gidin ve Ağ ve İnternet> Veri kullanımı öğesine dokunun. Buradan, belirli bir dönemde ne kadar toplam veri kullandığınızı görebilirsiniz.

Mobil veri kullanım uyarısı

Kullanımınıza bir kez karar verdikten sonra, payınızı yönetmek için birkaç seçeneğiniz vardır. Google’a göre, bazı özellikler yalnızca Android 8.0 ve daha yeni sürümlerde kullanılabilir.

Uyarıları Ve Limitleri Ayarlayın

Tüm verilerinizi sizin bilginiz olmadan emen ve ardından büyük bir faturaya çarptığınız uygulamalar hakkında endişeleniyorsanız, belirli bir kullanım seviyesine ulaştığınızda sizi otomatik olarak uyaracak bildirimleri etkinleştirebilir veya belirli bir kullanım seviyesine ulaştığınızda mobil verileri devre dışı bırak.

Uyarıları ayarlamak için, Ayarlar> Ağ ve İnternet> Veri kullanımı> Mobil veri kullanımı> Ayarlar seçeneğine gidin. Veri uyarısı’na basın, bildirim almak istediğiniz megabayt veya gigabayt eşiğini girin ve Ayarla’ya dokunun.

Veri sınırı özelliği, Mobil veri kullanımı> Ayarlar altında da bulunur. Veri sınırını ayarla’yı açın, Tamam> Veri sınırı’na dokunun ve verilerinizin otomatik olarak devre dışı bırakılmasını istediğiniz megabayt veya gigabayt sınırını girin. Ayarla’ya dokunun.

Belirli Uygulamalar İçin Arka Plan Verilerini Sınırla

Başka bir seçenek de, bireysel uygulamalar için verileri sınırlandırmaktır. Bu, uygulamalar beklendiği gibi çalışmayabilir – örneğin push bildirimleri almayacaksınız – ancak kullanmadığınız zamanlarda tüm veri alanınızı tüketmelerini önleyebilir.

Bazı durumlarda, uygulama içindeki veri kullanımını kısıtlayabilirsiniz. Aksi takdirde, Ayarlar’ı açın ve Ağ ve İnternet> Veri kullanımı> Mobil veri kullanımı’na gidin. Kısıtlamak istediğiniz uygulamayı bulana kadar aşağı kaydırın, uygulama adına dokunun ve Arka Plan verilerini kapatın.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı