Mobil

Motorola Edge+ 5G, Markanın Yeni Amiral Gemisi

Motorola Edge 5G ile son çıkardığı telefonların hayranları üzerinde yarattığı prestij kaybını telafi etmek için iyi bir şans olabilir. Kaybettiği prestijini geri kazanmak isteyen firma, Edge+ 5G isimli bir telefonda pek çok şeyi düşünmüş.

Son dönemlerde hayranlarına karşı hem prestij kaybeden hem de hayranlarının güvenini sarsan Motorola, bu durumu düzeltmeye kararlı görünüyor.

5G Teknolojisi Motorola’yı Cesaretlendirdi

Geçtiğimiz senelerde çıkan Moto Z2 Force isimli telefonuyla beklediği ilgiyi bulamayan ve kullanıcıların da beğenisini kazanamayan Motorola, bu başarısızlığın ardından 2 yıl üst düzey telefon üretimine ara vermişti ancak son zamanların en çok ilgi çeken konularından biri olan 5G teknolojisi, Motorola’nın da ilgisini çekti ve yeni bir üst düzey telefon üretmek için çalışmalara başlamasını sağladı.

Motorola’nın yeni çıkacak telefonu Edge+ 5G’ye ait render görüntüleri ortaya çıktı. Telefon, çarpıcı özelliklere sahip. Son dönemlerde sıkça gördüğümüz delik ekran kameralar Edge+ 5G’de de yerini alacak. Oldukça ince çerçevelere sahip telefonun ekranı da büyük olacak.

Motorola Edge+ 5G Büyük Ekranlı Olacak

Steve Hemmerstoffer’a göre Edge+ 5G’nin ekranı 6,5 inçle 6,8 inç arasında olacak. Eğer bu doğru olursa Edge +5G’nin büyük ekranlı bir telefon olacağını söyleyebiliriz. Henüz doğrulanmasa da telefonun 90 Hz’lik bir ekran yenileme oranına sahip olacağı da konuşuluyor. Ayrıca telefonun ekranının Full HD+ çözünürlüğünde olması da söz konusu.

Bu sene amiral gemisi modellerinde rekabet içinde bulunan pek çok akıllı telefon markası, ürettikleri telefonlarda delik ekran ön kamerayı kullanıyorlar. Bu trende Motorola Edge+ 5G’nin de dahil olacağı düşünülüyor.

Motorola Edge+ 5G Teknik Özellikleri

Motorola Edge+ 5G’nin arka tarafında 3 adet kamera bulunuyor. Arka ekranın cam olacağı düşünülüyor ve cam panelin sol üst köşesinde 3 tane kamera görülüyor. Telefonda çift LED flaş ve bir tane odaklama sistemi olabileceği de tahmin ediliyor. Motorola logosunun LED ışıklandırılmayla çevrili, hoş bir görünüme sahip olacağı da tahminler arasında. Bunun dışında telefonun özellikleriyle ilgili bir detay yok. Telefonda kullanılacak RAM, işlemci, kamera detayları gibi konularda bilgi edinebilmek için biraz daha beklememiz gerekiyor. Ayrıca telefonun ne zaman çıkacağı ve fiyatının ne olacağıyla ilgili net bir açıklama da henüz gelmedi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı